Реал Мадрид започна с безпроблемна победа с 3:0 срещу Селтик участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига и защитата на трофея, но Карим Бензема не се разписа нито веднъж.
Френският нападател бе заменен след само половин час игра заради травма. Бензема се хвана за коляното в 25-ата минута и се опита да продължи, но не успя и трябваше принудително да напусне терена.
Попаденията за "кралете" паднаха в рамките на само 21 минути през втората част, като Винисиус, Лука Модрич и Еден Азар, появил се на мястото на Бензема, донесоха успеха за гостите.
Феновете на "Селтик Парк" изпратиха с аплодисменти Бензема, отдавайки му заслуженото уважение, но френският нападател напусна терена с неприятна гримаса на лицето. Запитан в тунела колко сериозна смята, че е травмата му, Бензема отговори: "Нека изчакаме до утре..."
Добрата новина дойде малко по-късно. Според първоначалните информации още в съблекалнята лекарите на Реал са изключили тежка контузия в коляното, която би могла да извади французина от игра за период между девет месеца и година.
След мача Карло Анчелоти потвърди, че травмата на Бензема би трябвало да отшуми бързо. "Не изглежда сериозна, но все пак трябва да изчакаме тестовете утре - успокои феновете на "белите" италианският специалист, цитиран от webcafe.bg. - Все още не се знае дали е мускулна, но първите прегледи не показват нещо сериозно."
Реал продължава с магическата си форма от началото на сезона и вече е в серия от шест поредни победи. Тя стартира още във финала за Суперкупата на Европа срещу Айнтрахт Франкфурт, мина през четири успеха в Ла Лига и победата над Селтик сега.
За "кралете" предстои домакинства на Майорка в Ла Лига през уикенда и РБ Лайпциг в Шампионска лига следващата седмица преди голямото дерби с Атлетико Мадрид следващата неделя.







Мъж застреля съседа си в Ямболско и сам подаде сигнал
Обедна емисия
Катастрофа ограничи движението по АМ "Хемус"
БСП се съгласи: Киселова може да бъде сменена като председател на НС
Дъждът ще продължи да вали и през нощта, и утре до обяд
Кристиано Роналдо стана първият футболист, отбелязал 950 гола в кариерата си
Бившият национал по бокс Салим Салимов почина на 43-годишна възраст
Защо воланът на някои коли е изрязан отдолу
Lamborghini пуска 10 години гаранция... с лимит 70 000 км
5 от най-здравите двулитрови турбомотори от Европа
Печалбата на Porsche се срина с 90%
Фабио Уордли шокира Джоузеф Паркър и си осигури шанс срещу Олександър Усик (Видео)
Пресиян Генов е новият европейски шампион на България
СК „Надежда“ – Габрово с впечатляващо представяне на Националния турнир за Купа „Шумен“
Християн Георгиев пети на Световното по таекуондо в Китай
Болест на котешкото одраскване
XII национален конгрес по интервенционална кардиология – научни достижения, иновации и обмен на опит с терапевтична работа на живо
ИСУЛ обявява безплатни прегледи за рак на простатата през ноември
Пирогов провежда още един курс по първа долекарска помощ при инциденти с възрастни
Коментари
Напиши коментар15:30 | 24 апр 2024 г.
19:44 | 7 сеп 2022 г.
14:59 | 7 сеп 2022 г.
14:40 | 7 сеп 2022 г.
14:06 | 7 сеп 2022 г.
13:18 | 7 сеп 2022 г.
10:19 | 7 сеп 2022 г.
10:10 | 7 сеп 2022 г.
10:05 | 7 сеп 2022 г.
Напиши коментар