Реал тресна Елче като гост с 3:0 в междинния кръг в Ла Лига.

Валверде, Бензема и Асенсио донесоха успеха за "белия балет".

Два гола на Карим Бензема бяха отменени от ВАР, но въпреки всичко франзузинът намери начин да отпразнува подобаващо спечелената "Златна топка".

С победата Реал събра 28 точки. "Кралете" продължават да са без загуба през този сезон.

Само шест минути бяха необходими на новия носител на "Златната топка" Карим Бензема да прати топката в мрежата на Елче. Попадението на францизина обаче бе отменено от ВАР.

Бензема получи от Винисиус на празна празна врата, но Вини Жуниор бе в положение на засада.

Кавалерът на "Златната топка" бе спрян и в 11-ата минута. Бензема бе оставен сам в наказателното поле и шутира, но ударът му бе спрян от защитник на Елче на метър преди голлинията.

Секунди по-късно все пак Реал поведе.

Федерико Валверде с топовен шут прати топката в мрежата след удар извън наказателното поле.

Само преди дни уругваецът от подобна дистация прониза Барселона в Ел Класико.

В 26-ата минута "белият балет" организира атака като по учебник.

Алаба направи двойно подаване първо с Валверде, а след това бе изведен в наказателното поле от Бензема.

Защитникът не пропусна да завърши комбинацията с гол, ала попадението отново бе отменено заради засада. Зад линията на защитата се оказа носителят на "Златната топка", който асистира на Алаба.

Малко преди да изтече 30-ата минута, Елче най-сетне погледна по-сериозно към вратата на шампиона на Испания.

Фернандес стреля в далечния ъгъл, но Лунин се разтегна максимално и изби в корнер.

В 40-ата минута срещата бе прекъсната за кратко, след като имаше инцидент с човек на трибуните на "Мартинес Валеро"

На възрастна дама й прилоша, но медиците на стадиона веднага се погрижиха за нея.

Втората част започна с натиск на Елче.

Бойе намери добре топката от волето в началните минути, но изпълнението му се оказа разочароващо.

Втори гол на Бензема бе отменен. Франзузинът прати топката в мрежата на Елче в 60-ата минута, но Дани Карвахал, който му подаде, бе зад гърба на отбраната.

Родриго от 7-8 метра пропусна да прониже вратата на Елче за втори път в 67-ата минута.

Бразилецът стреля слабо с глава и прати топката право в ръцете на Бадия.

Андрий Лунин спаси "кралета" в 70-ата минута. Клерк засече остро центриране на Паласиос, но украинският страж с котешки рефлекс отрази удара му.

В 75-ата минута и ВАР не успя да спре Бензема. Нападателят с хубав удар отпразнува получената преди дни "Златна топка". Карим насочи неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на Бадия.

Валверде можеше да направи резултата класически, но не успя да пробие стража на Елче.

В 84-ата минута той стреля силно, но вратарят парира удара му.

В последната минута резервата Асенсио направи резултата 3:0. Чуамени задържа хубаво в центъра. Халфът видя включилият се на скорост Родриго. Бразилецът намери Асенсио в наказателното поле и от няколко метра не сбърка.

ЕЛЧЕ - РЕАЛ МАДРИД 0:3

Голмайстори: 0:1 Валверде (11), 0:2 Бензема (75), 0:3 Асенсио (89)

Елче: Бадия, Моренте, Паласиос, Верду, Бигас, Клерк, Мия, Маскарей, Гути, Фернандес, Бойе

Реал Мадрид: Лунин, Карвахал, Милитао, Рюдигер, Алаба, Валверде, Кроос, Модрич, Родриго, Бензема, Винисиус