Реал (Мадрид) тресна 2:1  Кадис в мач от 14-ия кръг на Ла Лига.

Милитао откри в края на първото полувреме. В 70-ата минута Тони Кроос отбеляза красив гол. В последните десет минути гостите от Кадис стигнаха до попадение дело на Перес.

Това бе последен двубой за испанското първенство преди паузата за световното първенство в Катар.

С успеха столичани се доближават на 2 точки от лидера Барселона.

Отборът на Карло Анчелоти изпитваше проблеми през последните седмици. Първо "лос бланкос" завърши наравно с Жирона на "Сантиаго Бернабеу". Преди дни "белият балет" загуби за пръв път в първенството - падна 2:3 от Райо Валекано.

В 11-ата минута Еспино стреля силно от над 30 метра, но топката премина на сантиметри от гредата на Тибо Турбоа.

Чуамени пробва късмета си в средата на първото полувреме. Французинът получи на границата на пеналтерията и отправи удар, но над вратата.

В 28-ата мин. в наказателното поле на Кадис стана много горещо. Играчите на двата тима се сдърпаха. Реферът мигновено охлади страстите като показа  жълти картона.

Милитао откри резултата в 40-ата минута.

Защитникът засече с глава центириране на Тони Кроос. Бранителят бе оставен непокрит в наказателно поле и от няколко метра прати топката в мрежата на Ледесма.

В 54-ата минута Реал организира контраатака като по учебник. Футболистите на Анчелоти разиграха и след няколко паса имаха възможност да вкарат нов гол.

Валверде получи на границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от противник.

Тони Кроос заби истински снаряд във вратата на гостите в 70-ата минута.

Немският футболист стреля от воле и не остави никакви шансове на стража на Кадис и направи резултата 2:0.

Модрич направи пропуска на кръга в 79-ата минута.

Винисиус нахлу в полето на Кадис. Бразилецът видя непокрития хърватин и му пусна пас. Модрич стреля от дузпата, но за негова изненада той не уцели 7-метровата врата, въпреки че бе на чиста позиция.

Лукас Перес накара "белия балет" да потрепери. Играчът на Кадис заби гол в 80-ата минута.

Модрич позволи на Хосе Мари да му отнеме в центъра. Той веднага изведе Тео Бонгонда, който стреля, но Куртоа изби. Топката се озова у  Перес, който от близка дистанция щеше да скъса мрежата.

Притеснени да не допуснат нова грешка стъпка, която да ги отдалечи от върха, "белите" дори си позволиха да бавят времето в последните минути.

Реал Мадрид - Кадис  2:1

Голмайстори: 1:0 Милитао (40), 2:0 Кроос (70), 2:1 Перес (82)

Стартови състави:

Реал (Мадрид): Куртоа, Васкес, Милитао, Алаба, Менди, Модрич, Кроос, Чуамени, Валверде, Винисиус, Родриго

Кадис: Ледесма, Карселен, Фали, Кала, Еспино, Алейо, Сан Еметерио, Алкарас, Лозано, Фернандес, Собрино