Реал Мадрид и Барселона ще се изправят един срещу друг във финала на Суперкупата на Испания днес от 21:00 часа българско време. Двубоят ще се играе в Рияд, Саудитска Арабия.
И двата тима достигнаха трудно до решаващия сблъсък за трофея. Отборът на Карло Анчелоти направи равенство 1:1 с Валенсия и се наложи над съперника си след изпълнение на дузпи, докато каталунците също трябваше да бият дузпи след равенство 2:2 с носителя на Купата на Испания Бетис. По този начин бе оформено второто Ел Класико за сезона, след като през есента Кралският клуб победи големия си съперник с 3:1 в мач от Ла Лига на "Сантяго Бернабеу".
Добрата новина за Анчелоти е, че играчите, които бяха сменени принудително срещу Валенсия, нямат сериозни проблеми и най-вероятно ще бъдат на линия за финала. Това са Едуардо Камавинга, Едер Милитао, Лукас Васкес и Федерико Валверде. Дани Карвахал и Ферлан Менди все още не са готови на сто процента, но могат да вземат участие, докато Орелиен Чуамени и Давид Алаба не заминаха за Саудитска Арабия, съобщава испанското издание АС.
Барселона няма нови проблеми с контузени играчи и се очаква треньорът Шави да заложи на същия състав, с който постигна успеха срещу Бетис.
"Тази група от играчи започна да печели трофеи през 2013-та година, не спря да печели и никога няма да се насити да го прави. Ние сме в един много изискващ клуб, който не ти позволява да си помислиш, че си се наситил на трофеи", каза Анчелоти на пресконференцията преди двубоя.
Думите на Шави бяха в същия характер: "Аз съм тук, за да печеля трофеи. Ако завършим този сезон без трофеи, вие (журналистите) ще ме убиете", коментира Шави, който търси първото си отличие като наставник на каталунците.
Букмейкърите определят за лек фаворит тима на Барселона, който е в по-добра форма в последните седмици. Двубоят между Реал Мадрид и Барселона започва в 21:00 часа българско време.








Япония под вода: Бури носят проливни дъждове и наводнения в няколко района
Почина Юлий Славов, бивш депутат от групата на ОДС
Изтекъл срок и редица нередности: БАБХ иззе близо 5 тона храни
Украйна заяви, че е поразила главната петролна помпена станция на Москва
"Черна писта": Делът на ТИР-овете в общата пътна смъртност на пътя е 42%
След 100 години: Би Би Си прекрати радиопредаването си на дълги вълни
Никола Цолов завърши девети във Формула 2 за Гран при на Австрия
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар08:46 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар