Реал Мадрид се класира с обрат за четвъртфиналите на Купата на Краля в Испания, след като надигра трудно с 3:2 като гост Виляреал. Домакините водеха с два чисти гола до почивката след попадения на Етиен Капу (4) и Самуел Чуквуезе (42), но през втората част Дани Себайос се появи от пейката и поведе “Кралете” към успеха. Халфът имаше дейно участие при головете на Винисиус (57) и Едер Милитао (69) и сам вкара победното попадение в 86-та минута.

Първото полувреме беше кошмарно за Реал Мадрид и в края му хората на Карло Анчелоти изоставаха с два гола. Още при първата си опасна атака домакините поведоха в резултата, след като Жерард Морено изведе на стрелкова позиция Етиен Капу, а французинът с мощен шут по диагонала направи 1:0.

Реал опита да отговори с пропуск на Родриго, а Виляреал имаше чудесна възможност да удвои, но шут на Пино бе блокиран. Така се стигна до 42-та минута, когато Морено изработи и втория гол за “Жълтата подводница”. Нападателят изведе по прекрасен начин Чуквуезе сам срещу Куртоа и нигериецът с лекота реализира за 2:0. Имаше съмнения за засада, но след преразглеждане на ситуацията те отпаднаха. Още до края на първата част Виляреал бе близо до трети гол, но Куртоа отрази опасен удар на Алберто Морено.

След почивката Реал натисна, но истинската промяна дойде след влизането в игра на Дани Себайос и Марко Асенсио. В 57-та минута именно Себайос изведе в наказателното поле Винисиус и бразилецът намали за 1:2. Виляреал започна да се защитава, но в 69-та минута Реал вкара втори гол. Отново с дейното участие на Себайос, който “сложи” топката на главата на Бензема, чийто удар бе отразен. Едер Милитао обаче добави отблизо и направи 2:2.

Вечерта стана перфектна за Дани Себайос в 86-та минута, когато Реал Мадрид направи пълен обрат. Халфът този път завърши атаката на тима си, след като получи добро подаване от Марко Асенсио и с прекрасно насочен удар прати Реал Мадрид в следващата фаза.

Виляреал - Реал Мадрид 2:3
1:0 Етиен Капу 4’
2:0 Самуел Чуквуезе 42’
2:1 Винисиус Жуниор 57’
2:2 Едер Милитао 69’
2:3 Дани Себайос 86’

Виляреал: Йоргенсен, Фойт (52 - Манди), Албиол (46 - Куенка), Торес, А. Морено, Капу, Парехо, Баена, Чуквуезе, Пино (68 - Моралес), Ж. Морено

Реал Мадрид: Куртоа, Начо, Милитао, Рюдигер, Менди, Камавинга, Валверде, Кроос (56 - Себайос), Родриго (56 - Асенсио), Винисиус, Бензема