Реал Мадрид завърши 0:0 като гост на Бетис и се отдалечава от Барселона и защита на титлата си в Испания. Двубоят в Севиля беше равностоен през първото полувреме, когато гол на Карим Бензема от свободен удар беше отменен. След почивката Реал натисна, но Клаудио Браво направи няколко страхотни спасявания.

Така Реал Мадрид (53) продължава да се отдалечава от Барселона (62) и след днешната победа на каталунците вече изостава на 9 точки. Бетис пък прекъсна серията си от три поредни победи в Ла Лига и към момента е на 5-та позиция с 41 точки - на 3 зад Реал Сосиедад и 4 зад Атлетико Мадрид.

Първото полувреме беше равностойно, като в 9-та минута шанс за гол имаха първо домакините. Айосе Перес стреля от далечно разстояние, но Тибо Куртоа внимаваше и успя да избие в ъглов удар. В 12-та минута Карим Бензема вкара впечатляващ гол от свободен удар, който в последствие беше отменен. Нарушението бе срещу Родриго, който проби заплашително към наказателното поле. Бензема намери далечния ъгъл и реализира, но се намеси ВАР, след което стана ясно, че топката е рикоширала в ръката на Рюдигер.

В 23-та минута удар на Кроос беше блокиран, а към края на полувремето късмета си опита и Валверде, чийто удар мина покрай вратата. В заключителните минути и домакините имаха своите моменти, като първо удар на Юсуф Сабали не намери очертанията. След това Бетис изгради страхотна контраатака, но тя бе прекъсната заради фаул без топка на Руйбал срещу Камавинга.

Второто полувреме започна с далечен удар на Руйбал, който бе спасен от Куртоа. Вратарят на домакините Клаудио Браво също направи прекрасно спасяване малко по-късно, когато спаси шут на Бензема.

В 52-та минута защитата на Реал допусна сериозна грешка и Борха Иглесиас бе изведен сам срещу Куртоа. Белгиецът скъси бързо ъгъла и в крайна сметка успя да избие удара на нападателя.

До края Реал натисна, но Браво спасяваше всичко, което можеше. В 61-та минута Валверде направи сериозен пропуск, след като дебнеше в близост до вратата и в крайна сметка топката дойде при него. Уругваецът обаче я прати над вратата. Гостите продължиха с натиска си, но в 75-та минута резервата Себайос стреля неточно. Минута по-късно Браво разочарова и Винисиус, чийто удар бе избит в корнер.

Бетис - Реал Мадрид 0:0

Бетис: Браво; Сабали, Пецея, Фелипе, Миранда (87 - Абнер), Родригес, Родри, Карвальо (80 - Гуардадо), Руйбал, Иглесиас (71 - Жозе), Перес (71 - Енрике)

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес (59 - Карвахал), Милитао, Рюдигер, Камавинга (63 - Начо), Чуамени (63 - Себайос), Кроос (87 - Родригес), Валверде, Родриго, Винисиус, Бензема