Победителят в Шампионската лига Реал Мадрид е клубът, който е генерирал най-големи приходи от наградните фондове в европейски клубни турнири през миналия сезон. Това съобщи в сряда УЕФА.
"Кралския клуб" е получил 133,7 милиона от УЕФА, като основната част от тези приходи са свързани с участието на тима в груповата фаза на Шампионската лига, постигнатите победи, както и най-голям дял от телевизионните права в Испания. По-малка част от сумата е в перото "исторически принос" към турнирите на УЕФА.
Съперникът на Реал във финалния мач - Ливърпул, е втори в тази класация с приходи от 120 милиона евро, а само още два клуба са преминали границата от 100 милиона евро. Това са Байерн Мюнхен, който е заработил 110 милиона, и Манчестър Сити с милион по-малко.
От УЕФА се похвалиха, че са раздали общо над 2 милиарда евро в наградни фондове през сезон 2021/22.
Средно участниците в груповата фаза на Шампионската лига са спечелили по 61,8 милиона евро, като най-малко пари е получил шампионът на Молдова Шериф. Тимът от Тираспол е добавил само 23,7 милиона евро, макар да успя да запише победа в групите над Реал Мадрид.
Победителят в Лига Европа Айнтрахт Франкфурт е прибрал 38 милиона евро, а другият финалист в турнира - Рейнджърс, е получил 20,7 милиона евро.
За първото издание на Лигата на конференциите, третият по сила турнир в Европа, УЕФА е дала 235 милиона евро в наградни фондове, като най-голяма сума - 19,2 милиона евро, е взел тимът на Рома, който спечели отличието.
Снимка: БГНЕС







Откриха над килограм фентанил в имот на 52-годишна жена
Мирчев за Борисов и Пеевски: Трябваше една година, за да бъде махната тази охрана
Новият албум на Любо Киров "Футурофония" представя 10 музикални истории ВИДЕО
ПБ за свалената охрана: Решението е взето от специализирана комисия
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
20 млн евро на километър – това ще бъде най-скъпият път в света
Тези модели ни напускат през 2026
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Фабио Уордли потвърди: Продължава напред след тежката загуба от Дюбоа
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Безплатни кардиологични прегледи в ИСУЛ по повод Световния ден за борба с хипертонията
Кои храни могат да заместят хляба?
Как да се грижим за чувствителният тип кожа?
Коментари
Напиши коментар12:10 | 24 апр 2024 г.
11:47 | 6 апр 2023 г.
11:43 | 6 апр 2023 г.
23:37 | 5 апр 2023 г.
23:37 | 5 апр 2023 г.
22:09 | 5 апр 2023 г.
21:44 | 5 апр 2023 г.
21:43 | 5 апр 2023 г.
Напиши коментар