Виляреал шокира Реал Мадрид, правейки шеметен обрат с 3:2 насред „Сантяго Бернабеу“ в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. Така „жълтата подводница“ продължи похода си към Топ 4, постигайки втората си победа в историята като гост над „кралете“ в испанския шампионат.

В герой за гостите се превърна Самуел Чуквуезе, който заби две от попаденията за тима на Кике Сетиен в 39-ата и 80-ата минута. Реал откри резултата след автогол на Пау Торес в 16-ата минута. Винисисиус реализира за 2:1 за домакините в 48-ата минута, а Хосе Молинас бе изравнил за Виляреал за втори път в 71-ата минута.

„Жълтата подводница“ изглеждаше отборът, който търсеше успеха с по-голямо желание през по-голямата част от двубоя и накрая съвсем заслужено спечели. „Кралят на Европа“ пък очевидно бе насочил повече мислите си към първия ¼-финал в Шампионската лига с Челси с оглед и на илюзорните си шансове да се пребори с Барселона за титлата в Ла Лига.

Така Виляриал записа дубъл над „лос бланкос“ през този сезон, след като ги победи по-рано през кампанията с 2:1 и като домакин. Успешната серия  на „жълтата подводница“ в шампионата пък достигна до 6 поредни срещи без поражение, 3 от които поредни победи. Реал Мадрид от своя страна преглътна горчив хап само броени дни след разгрома с 4:0 над Барселона на „Камп Ноу“ в полуфинала реванш за Купата на Краля.

По този начин „кралете“ на практика сдадоха титлата на каталунците, които остават с комфортна преднина от 12 точки на върха. Тимът на Анчелоти е 2 с 59 пункта. Виляреал се изкачи на петата позиция с 47 точки и  ще води докрай битка за зона Шампионска лига, която вече е само на 4 точки разстояние.

Треньорът на „лос бланкос“ Карло Анчелоти направи цели 6 промени в стартовия си състав в сравнение с този, разбил Барселона с 4:0 на „Камп Ноу“ преди 3 дни. Сред резервите останаха Модрич, Кроос и Камавинга.

Домакините влязоха по-добре в мача. Още в 3-ата минута Рейна спаси удар на Рюдигер. В 14-ата минута Винисус би в аут.

Първоначалният натиск на Реал доведе до желания резултат в 16-ата минута. Винисиус проби отляво и центрира остро на метър пред голлинията, където топката срещна тялото на защитника Пау Торес и влетя в мрежата 1:0.

Гостите отговориха с шут на Баена, спасен от Куртоа. В 39-ата минута Ло Селсо освободи пространство за Самуел Чуквуезе, който финтира Начо и изравни – 1:1.  Почти веднага след подновяването на играта пък Чуамени извърши доста грубо нарушение срещу голмайстора, а ситуацията дори дори бе преразгледана от ВАР за червен картон, но до такъв не се стигна.

Само 3 минути след почивката Реал възстанови преднината си. Винисиус напредна мощно и след това опъна мрежата на Рейна – 2:1.

Гостите не се предадоха, а напротив тръгнаха смело напред. Атаките им вещаеха големи опасности за Куртоа.В 58-ата минута Хуан Фойт успя с глава да отклони към Аиса Манди и той преодоля белгийския страж. Впоследствие обаче намеса на ВАР показа, че е имало засада в тази ситуация и радостта на "жълтата подводница" не продължи дълго.

В 71-ата минута Чуквуезе получи добра топка отдясно и успя да я прати в наказателното поле, където Хосе Луис Моралес на два пъти стреля, но в крайна сметка преодоля Куртоа за втори път в срещата 2:2.

Виляреал продължи да търси пълния обрат и стигна до него в  80-ата минута. Алекс Баена върна към Чуквуезе, който нахлу в пеналта и матира Куртоа с шут в левия ъгъл – 2:3.

Само 120 секунди по-късно резервата Камавинга нахлу в пеналта и се строполи на тревата след съприкосновение с противник. Реферът Хавиер Алберола веднага отсъди дузпа. Той обаче бе извикан да прегледа ситуацията с ВАР още веднъж и отмени решението си.

До края Реал не успя са се докопа поне до равенството, а Виляреал стигна до гръмката си победа над "лос бланкос" само броени дни след фантастичната победа на мадридчани над Барса .

Реал Мадрид - Виляреал 2:3

Голмайстори: 1:0 – Пау Торес (16-автогол), 1:1 – Самуел Чуквуезе ( 39), 2:1 – Винисиус Жуниор (48), 2:2 – Хосе Маролес (71), 2:3 – Самуел Чуквуезе (80)

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Рюдигер, Алаба, Начо, Асенсио, Чуамени, Себайос, Родриго, Бензема, Винисиус

Виляреал: Рейна, Педраза,Торес, Манди, Фойт, Ло Селсо, Парехо, Тератс, Пино, Баена, Чуквуезе