Носителят на трофея Реал Мадрид погледна комфортно към полуфиналите на Шампионската лига, след като победи с 2:0 у дома Челси в първия мач от четвъртфиналите. Без да блестят особено момчетата на Карло Анчелоти си осигуриха прекрасния аванс преди реванша следващия вторник след голове на Карим Бензема в 22-та минута и резервата Марко Асенсио в 74-та, след като се появи три по-рано. От 59-та минута гостите играха с човек по-малко заради директния червен картон на Бен Чилуел. Вратарят на Реал Тибо Куртоа пък направи няколко запомнящи се спасявания, затвърждавайки световната си класа.

Реваншът на „Стамфорд Бридж“ е следващата седмица, а победителят от сблъсъка ще играе на полуфиналите срещу Манчестър Сити или Байерн Мюнхен. Вчера „гражданите“ спечелиха убедително у дома първия мач с 3:0.

Карло Анчелоти заложи на състава, с който разби Барселона (4:0) насред „Камп Ноу“ в полуфиналите на Купата на Краля, но началото на срещата определено не бе очаквано за домакините. Още във втората минута Жоао Феликс изскочи сам срещу Тибо Куртоа, а белгиецът за пореден път показа високата си класа, избивайки удара му.

Първият удар на Реал бе в 12-та минута, когато Кепа не се затрудни след изстрел на Бензема. При следващия тест за стража на Челси „Кралете“ поведоха. В 21-та минута Карвахал изведе зад защитата на гостите Винисиус Жуниор, който успя да чукне топката, а Кепа отрази. Наблизо обаче бе Карим Бензема, който с лекота вкара на опразнената врата.

Буквално в следващата атака Челси можеше да изравни резултата. Джеймс центрира от дясното крило, Стърлинг изскочи зад защитата на Реал и отклони топката към долния десен ъгъл, но Куртоа отново направи фантастично спасяване.

Реал също имаше своите шансове, като Винисиус изтормози защитата на Челси и след негов удар Тиаго Силва трябваше да чисти от голлинията. Малко след това Кепа отрази удар на Родриго.

И второто полувреме започна с пропуск на Феликс и съответно спасяване на Куртоа. В 50-та минута Модрич опита късмета си с прекрасно насочен фалцов удар по диагонала, но топката мина на сантиметри от гредата.

Девет минути по-късно задачата на Реал бе улеснена сериозно, след като Бен Чилуел спря откъсващия се сам срещу вратаря Родриго. Английският национал логично получи директен червен картон, а от последвалия пряк свободен удар Алаба стреля в тялото на Кепа.

Така се стигна до 74-та минута, когато резервата Марко Асенсио успокои Реал с втори гол. Домакините изпълниха бързо свободен удар, топката премина през Винисиус, който я върна на границата на наказателното поле. Там Асенсио с хирургическа точност насочи топката към долния ляв ъгъл и не остави шансове на Кепа – 2:0 за Реал.

Реал Мадрид – Челси 2:0

1:0 Карим Бензема 22‘

2:0 Марко Асенсио 74‘

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Милитао, Алаба, Камавинга (71 – Рюдигер), Кроос (84 – Чуамени), Валверде, Модрич (81 – Себайос), Родриго (71 – Асенсио), Винисиус, Бензема

Челси: Кепа, Фофана, Силва (75 – Маунт), Кулибали (55 – Кукурея), Чилуел, Ковавчич, Фернандес, Канте (75 – Галахър), Джеймс, Стърлинг (65 – Хаверц), Феликс (65 – Чалоба)