Реал Мадрид постигна лесна победа у дома с 2:0 над Селта, след като матира противника с голове в края на първото полувреме и началото на второто. Марко Асесио даде аванс за “Кралете” в 42-та минута, а в 47-та асистира за гола на Едер Милитао.

Така Реал продължава да държи под напрежение Барселона и скъси изоставането си на 8 точки. Тимът на Карло Анчелоти събра 65 след 30 кръга. Утре обаче каталунците приемат Атлетико Мадрид и могат отново да изскочат на 11 точки пред големия си съперник. Селта остава в “златната среда”. Тимът е на 12-та позиция с 36 точки.

Реал пое контрола върху срещата още с първия съдийски сигнал, въпреки че гостите първи имаха шанс за гол. Още в третата минута Габри Вейга стреля от границата на наказателното поле, но топката мина покрай гредата.

До края на полувремето играта се водеше предимно в половината на Селта, но гостите се бранеха храбро и не оставяха пространства пред вратата си. Така Реал пробва да поведе с далечни удари, но Бензема , Себайос и Начо стреляха неточно.

Така се стигна до 42-та минута, когато Себайос отключи защитата на гостите с хубаво подаване към Винисиус. Бразилецът проби в наказателното поле и намери на точката на дузпата Марко Асенсио, който не улучи добре топката, но въпреки това я оплете в мрежата за 1:0.

Реал уби интригата още в първите минути на второто полувреме. Само две минути след подновяването на играта Асенсио центрира от ъглов удар, а Едер Милитао с глава направи 2:0.

До края на срещата Реал продължаваш да води събитията пред противниковата врата. В 55-та минута Яго Аспас изскочи в наказателното поле на домакините, но стреля неточно. В 77-та минута лидерът на Селта пропусна още по-добър шанс, след като бе изведен сам срещу Куртоа, опита да го финтира и да вкара на опразнената врата, но белгиецът възстанови бързо позицията си и успя да парира удара.

Реал Мадрид - Селта 2:0
1:0 Марко Асенсио 42’
2:0 Едер Милитао 47’

Реал Мадрид: Куртоа, Начо, Милитао, Рюдигер, Камавинга, Чуамени, Себайос (81 - Модрич), Валверде, Асенсио (76 - Васкес), Винисиус (81 - Родриго), Бензема

Селта: Вияр, Галан (73 - Сведберг), Нунес, Тапия, Васкес (78 - Медрано), Солари (46 - Серви), Белтран, Вейга (63 - Пасиенсия), Де Ла Торе, Аспас, Сеферович