Реал Мадрид победи без особено затруднения Алмерия с 4:2 у дома, като новината на вечерта бе хеттрика на Карим Бензема. Французинът наниза трите си гола още през първото полувреме и увеличи сметката си в Ла Лига на 17 гола. Пред него е единствено Роберт Левандовски от Барселона с 18. Другото попадение за „Кралете“ бе дело на Родриго, докато за гостите се разписаха Лазаро и Лукас Робертоне.

В класирането Реал Мадрид остава на второто място с 58 точки, далеч зад Барселона със 76. Каталунците могат да си върнат разликата от 11 точки при успех над Бетис тази вечер.

Реал Мадрид започна вихрено срещата и поведе в резултата още в 5-та минута. Винисиус Жуниор проби в свой стил по лявото крило, влезе в наказателното поле и намери на далечната греда Карим Бензема. Французинът само постави крака си на опразнената врата и направи 1:0. Така за втори пореден сезон Винисиус записа повече от 20 гола и 20 асистенции.

Бензема беше в настроение и в 17-та минута добави още един гол към сметката си. Този път страхотен пробив по дясното крило направи Родриго. Бразилецът влезе в наказателното поле и от аутлинията я върна към Бензема, който с лекота направи 2:0.

Наказателната акция на французина продължи и с трети гол. Лукас Васкес беше съборен в наказателното поле на Алмерия, а Бензема с лекота реализира отсъдената дузпа за 3:0.

В добавеното време на първото полувреме Лазаро намали за Алмерия. Бразилецът беше намерен на метри от вратата след центриране на Рамазани от лявото крило и без проблеми върна един от головете.

Много бързо след подновяването на играта Реал вкара четвърти гол. В 47-та минута Дани Сабайос намери на границата на наказателното поле Родриго, който с премерен удар направи 4:1.

Реал имаше още няколко изгодни положения, като при едно от тях Винисиус беше близо до това да реализира с пета. Топката обаче мина покрай вратата. Така се стигна до 61-та минута, когато Тони Кроос загуби топката в наказателното поле на Реал и грешката беше наказана веднага. Резервата Лукас Робертоне, който нямаше много проблеми да вкара втория гол за гостите.

До края Реал контролираше събитията, но гол на Родриго в 65-та минута беше отменен заради засада, а в 78-та реферът даде дузпа за домакините, но след намесата на ВАР наказателният удар беше отменен

Реал Мадрид – Алмерия 4:2

1:0 Карим Бензема 5‘

2:0 Карим Бензема 17‘

3:0 Карим Бензема 42‘-дузпа

3:1 Лазаро 45‘

4:1 Родриго 47‘

4:2 Лукас Робертоне 61

Реал Мадрид: Куртоа, Камавинга, Рюдигер, Милитао, Васкес, Себайос, Чуамени, Кроос (72 - Начо), Родриго (72 - Асенсио), Винисиус (82 - Карвахал), Бензема

Алмерия: Фернандо, Мендес, Чуми, Ели, Акиеме (75 - Мелеро), Де ла Ос (57 – Робертоне), Саму Коща (75 - Сентейес), Пиугмал (57 – Егуарас), Портийо, Ласаро, Рамазани (65 – Суарес)