Атлетико Мадрид спря перфектната серия на Реал Мадрид в Ла Лига, след като победи градския си съперник с 3:1. Хората на Диего Симеоне вкараха три почти еднакви гола чрез Алваро Мората (4, 46) и Антоан Гризман (18), а след втория Тони Кроос (35) бе върнал надеждите на гостите.

В крайна сметка Атлетико се реваншира по най-добрия начин за изненадващата загуба от Валенсия (0:3) в предишния кръг, докато Реал допусна първото си поражение в Ла Лига след петте поредни победи от старта.

Така след 6-тия кръг водачи в класирането са Барселона и Жирона с по 16 точки, с една повече от Реал Мадрид. Атлетико Мадрид е 5-ти с 10 пункта.

Атлетико търсеше втората си победа от последните 14 мача срещу Реал и треньорът на тима Диего Симеоне бе направил скромни промени в сравнение с равенството с Лацио през седмицата. За гостите пък звездата на тима Винисиус Жуниор не попадна в групата, невъзстановен от контузия.

Двубоят започна перфектно за домакините, които поведоха в резултата още в 4-та минута. Много активният по лявото крило Самуел Лино центрира прецизно от лявото крило и намери зад защитата на гостите Алваро Мората. Нападателят технично чукна топката с глава в далечния ъгъл и направи 1:0.

Докато хората на Карло Анчелоти се съвземат от шока, Атлетико удари за втори път. В 18-та минута се разписа и Антоан Гризман. Отново с глава и отново след центриране от лявото крило. Саул този път прати хубаво топка към вратарското поле, където нисичкият Гризман се ориентира най-добре и отклони токата в мрежата зад Кепа.

До края на полувремето Реал натисна свирепо, но трябваше да се справи с добрата защита на домакините. Шанс да намалят имаха Камавинга и Валверде, а малко след това Атлетико като по чудо не вкара за трети път след бърза контраатака. Кепа този път разочарова Саул.

Така се стигна до 35-та минута, когато Реал все пак реализира. След центриране в наказателното поле на “дюшекчиите” Савич изчисти топката към границата на наказателното поле, но право в Тони Кроос. Германецът я увладя, прибра я след опит за удар с левия крак и след това си я нагласи на десния. Миг по-късно след прецизен удар топката вече бе в мрежата зад Облак - 1:2.

В последната минута на първата част Камавинга реализира за 2:2, но много бързо голът бе отменен за засада. В зародиша на атаката Антонио Рюдигер бе зад защитата на домакините.

Втората част започна с още по-ранен гол. Не беше изминала и една игрова минута, когато Атлетико наказа Реал за трети път. И пак по същия шаблон - центриране от лявото крил и удар с глава. Асистенцията отново бе на Саул, а юношата на Реал Мадрид Алваро Мората засече топката в мрежата.

В 54-та минута “дюшекчиите” опитаха да вкарат и четвърти гол с глава, но ударът на Марио Ермосо мина на сантиметри от гредата.

В следващите минути Реал натисна, но Родриго и Чуамени имаха нещастието да видят как след техни удари топката минава на сантиметри от целта. Добра възможност имаше и Браим Диас, който стреля мощно от малък ъгъл под гредата, но Облак показа класа.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 3:1

1:0 Алваро Мората 4’

2:0 Антоан Гризман 18’

2:1 Тони Кроос 35’

3:1 Алваро Мората 46’

Атлетико Мадрид: Облак, Савич, Хименес (86 - Кореа), Ермосо, Молина (65 - Аспиликуета), Йоренте, Коке (46 - Витсел), Саул, Лино (86 - Галан), Гризман, Мората (82 - Депай)

Реал Мадрид: Кепа, Васкес (57 - Начо), Рюдигер, Алаба, Гарсия (57 - Менди), Кроос (70 - Диас), Камавинга (57 - Чуамени), Модрич (46 - Хоселу), Валверде, Родриго, Белингам