Реал Мадрид се изкачи на върха в класирането на Ла Лига, след като победи категорично с 3:0 като гост досегашния лидер Жирона. Домакините имаха своите шансове в началните минути, но след това “Кралете” убиха интригата след голове на Хоселу (17) и Орелиен Чуамени (21). След почивката се разписа Джуд Белингам (71), а в добавеното време на срещата Начо Фернандес беше изгонен с директен червен картон.

С този успех Реал Мадрид събра 21 точки след 8 мача, с една повече от втория Барселона. Жирона допусна първата си загуба през сезона и към момента е на 3-та позиция с 19.

Домакините започнаха добре срещата и още в третата минута Янгел Ерера излезе на стрелкова позиция, след като получи страхотно подаване от Коути и стреля с глава. Топката обаче мина над вратата. Минута по-късно Жирона имаше нова голяма възможност. Мигел Гутиерес намери на далечната греда абсолютно непокрит Циганков, чийто удар с глава разтресе страничната греда.

Последваха много силни минути на Реал, с които Кралете на практика решиха мача. В 17-та Белингам пусна изящен пас с външен фалц и намери в наказателното поле Хоселу. Таранът засече топката от въздуха и реализира четвъртия си гол от началото на сезона.

Само четири минути по-късно Реал вкара втори гол. След центриране от ъглов удар защитниците на домакините “заспаха” и оставиха непокрит Чуамени. Францизинът стреля с глава в обратния ъгъл и направи 2:0.

В 28-та минута Белингам като по чудо не направи резултата “класически”. Английският национал бе изведен сам срещу стража на гостите, но не успя да го преодолее. Гасанига спаси и опасен удар на Тони Кроос в края на първата част.

Жирона опита да промени развоя в началото на второто полувреме, но Кепа спаси страхотен шанс за каталунците. Давид Лопес стреля с глава, но не успя да преодолее вратаря на гостите. Ерик Гарсия пък не успя да направи добавка. Малко след това Ерера отново стреля с глава след центриране от ъглов удар, но пак неточно.

Така се стигна до 71-та минута, когато Белингам спря устрема на домакините. Хоселу изведе халфа и този път англичанинът нямаше проблеми да реализира - 3:0. С това Белингам поведе при голмайсторите в Ла Лига с 6 гола от началото на сезона. По 5 имат Роберт Левандовски (Барселона) и Алваро Мората (Атлетико Мадрид).

До края на срещата Реал контролираше нещата и можеше да реализира четвърти гол. Родриго обаче пропусна от изгодна позиция. А в заключителните минути на срещата Начо Фернандес получи директен червен картон за грубо влизане.

Жирона - Реал Мадрид 0:3

0:1 Хоселу 17'

0:2 Орелиен Чуамени 21'

0:3 Джуд Белингам 71’

Жирона: Гасанига, Коути, Гарсиа, Блинд, Гутиерес, Савио (79 - Торе), Гарсия, Лопес (60 - Порту), Ерера (87 - Ромеро), Циганков (46 - Валери), Добвик (60 - Стуани)

Реал Мадрид: Кепа, Камавинга, Начо, Рюдигер, Карвахал, Чуамени, Валверде (87 - Диас), Кроос, Белингам (74 - Себайос), Винисиус (68 - Родриго), Хоселу (87 - Васкес)