Реал (М) направи нова уверена крачка към титлата в Испания. Кралският клуб тресна 4:1 гостуващия Виляреал. Белингам откри с дежурния си гол през сезона в 25-ата мин. В 39-ата мин. Родриго удвои. Малко след началото на втората част гостите върнаха един гол чрез Хосе Луис Миралес. В 64-ата мин. Браим Диас направи 3:1, а Лука Модрич 4 мин. по-късно оформи крайния резултат.

С успеха играчите на Карло Анчелоти се изкачиха на върха в Ла Лига. "Лос бланкос" събраха 42 точки, с една повече от Жирона. Сензацията на сезона обаче е с мач по-малко. Реал обаче вече има 7 точки в аванс от големия си съперник и конкурент Барселона.

Срещата започна вихрено за домакините. В 11-ата мин удар на Модрид мина на милиметри от гредата на Йоргенсен.

След четвърт час "лос бланкос" пропиля първия си изгоден шанс пред гола. Браим Диас се извиси над всички в наказателното поле, но вратарят на "жълтата подводница" изби в корнер.

В 23-ата гредата спаси Виляреал. Модрич получи на границата на наказателното поле. Лидерът на Хърватия не се поколеба и стреля, но топката се отби в горния страничен стълб.

2 мин. по-късно Реал откри. Лукас Васкес намери на границата на наказателното поле Лука Модрич. Маестрото в халфовата линия на "белия балет" сложи топката на главата на Джуд Белингам, който се извиси над всички и отбеляза.

Играчите на Карло Анчелоти продължиха с натиска. И логично удвоиха аванса си още преди почивката.

В 37-а минута Реал изпълни корнер. В наказателното поле стана разбъркване, а най-съобразителен се оказа Родриго. А бразилецът нямаше проблеми да опъне мрежата на противника за втори път от непосредствена близост. Първоначално голът бе отменено поради засада, но след преглед с ВАР се установи, че такава няма и попадението остана.

В началото на втората част Диас се озова 2 пъти на голова ситуацията. Първо нападателят на Реал стреля право в стража на Виляреал, а секунди по-късно ударът му профуча край гредата.

Малко изненадващо на фона на показаното, гостите върнаха един гол в 9 мин. след подновяването на играта.

Терац получи в средата на терена и успя да намери Хосе Луис Моралес между двамата централни защитници на Реал. Нападателят на "жълтата подводница" пое и веднага насочи удара си в долния ляв ъгъл на Лунин, за който нямаше шанс да спаси.

В 64-ата мин Реал си върна аванса от две попадения. Точен бе Браим Диас. Бързоногият футболист пое в центъра, стартира на скорост, премина през няколко играчи на гостите от Виляреал и стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл на Йоргенсен.

4 по-късно Модрич реши всичко в срещата с отбелязването на 4-и гол във вратата на Виляреал.

Родриго нахлу на скорост в наказателното поле и аха да стреля, но топката му бе избита с шпагат от играч на гостите. Кълбото обаче попадна у хърватина, който с преметен удар от дузпата матира отново стража на "жълтата подводница".

РЕАЛ (М) - ВИЛЯРЕАЛ 4:1

Джуд Белингам (25)Родриго (39); Моралес (54); Браим Диас (64)' Модрич (68)

Стартови състави:

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин, 17. Лукас Васкес, 22. Антонио Рюдигер, 4. Дейвид Алаба, 23. Ферлан Менди, 15. Федерико Валверде, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 5. Джуд Белингам, 21. Браим Диас, 11. Родриго

Виляреал: 13. Филип Йоргенсен, 26. Адрия Алтимира, 3. Раул Албиол, 23. Аиса Манди, 24. Алфонсо Педраса, 27. Илиас Ахомаш, 6. Етиен Капу, 10. Даниел Парехо, 16. Алехандро Баена, 7. Жерард Морено, 15. Хосе Луис Моралес