Реал удари 2:0 като гост Хетафе в мач от отложения 20-и кръг на испанската Ла Лига.
И двата гола вкара Хоселу. Нападателят първо се разписа в 14-ата мин. В 56-ата мин пък удвои. За "белия балет" това бе 5-ата поредна победа над Хефате.

С успеха мадридчани се изкачиха еднолично на върха. Те имат 2 точки аванс пред сензацията Жирона, при това при равни мачове.

От самото начало на срещата Реал взе надмощие. В 9-ата мин Хоселу стреля технично, но ударът му срещна гредата.

Шанс пред гола се откри и пред Винисиус, но шутът на бразилеца попадна право в ръцете на Давид Сория.

Натискът на "белия балет" все пак даде резултат в 14-ата мин.

Лукас Ваксес проби по десния фланг и центрира към Хоселу, който се пребори със защитата на домакините и откри.

В 33-ата минута далечен изстрел на Валверде премина високо над напречната греда.

Минути по-късно отново Хоселу се нагърби да стреля от далечна дистанция, но вратарят на Хетафе отрази.

Още в първите минути на втората част гредата спаси "лос бланкос". Бившият играч на Манчестър Юнайтед Мейсън Грийнууд навърза няколко играчи на Реал и стреля. Ударът му обаче, за радост на Лунин, се отби в дясната греда, а след това излезе в аут.

2 мин по-късно "белият балет" удвои. Точен отново бе Хоселу. Испанецът получи пас от Винисиус и с майсторски удар отново опъна мрежата на домакините.

Няколко атаки по-късно Хоселу пропусна да оформи своя хеттрик.

В 60-ата мин Винисиус пропиля най-чистото положение в мача. Една от най-големите звезди на Реал се оказа очи в очи с вратаря на Хетафе, след като бе изведен от Хоселу. Бразилецът пробва да копне топката над стража на домакините, само че ударът му срещна тялото на вратаря.

В 69-ата минута Вини Жуниор отново се отскубна от защитата на домакините, но пак вездесъщият Давид Сория не му позволи да вкара.

В последната 1/4 от срещата Хетафе пропусна гол златен шанс пред гола. За втори път гредата спаси Реал след удар на Борха Майорал нацели гредата. При добавката пък негов съотборник шутира много неточно.

Резервата Родриго и Белингам също се отчетоха с пропуски в последните 10 мин на срещата.

В 83-ата мин Лунин спаси рутинно удар с глава на нападател на домакините.

Хетафе - Реал (М) 0:2

Стартови състави:

Хетафе: 13. Давид Сориа, 15. Омар Алдерете, 6. Домингош Дуарте, 2. Джене, 4. Гастрон Алварес, 20. Неманя Максимович, 5. Луис Мия, 22. Дамиан Суарес, 12. Мейсън Грийнууд, 18. Хосе Кармона, 19. Борха Майорал

Реал Мадрид: 13. Андрей Лунин, 23. Ферлан Менди, 6. Начо Фернандес, 22. Антонио Рюдигер, 17. Лукас Васкес, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валверде, 18. Орелиен Чуамени, 5. Джуд Белингам, 14. Хоселу, 7. Винисиус Жуниор