Реал Мадрид пропусна сигурна победа срещу Атлетико в градското дерби, след като допусна изравняване в 93-та минута - 1:1. "Кралете" поведоха в резултата в 20-та минута с гол на Браим Диас, а през втората част имаха още няколко изгодни ситуации. Атлетико изравни още в 48-та минута, но голът на Стефан Савич беше отменен след намесата на ВАР. Така се стигна до третата минута на добавеното време, когато Маркос Йоренте с глава донесе точката на "дюшекчиите".

Така Реал пропусна да се откъсне от Жирона на върха в класирането, преди да приеме каталунците на "Бернабеу" следващата седмица. Реал има актив от 58 точки, с две повече от Жирона. Барселона е на третата позиция с 50, а Атлетико Мадрид е четвърти с 48.

Треньорът на Реал Карло Анчелоти имаше доста проблеми със състава си, като Даниел Карвахал започна като централен защитник заради контузията на Антонио Рюдигер. Винисиус Жуниор пък остана резерва, след като получи неразположение по време на загрявката.

Двубоят започна равностойно, като Белингам първи опита да застраши вратата на противника, но ударът му беше блокиран. В 8-та минута пък Андрий Лунин отрази удар на Мората.

Така се стигна до 20-та минута, когато Реал поведе. След поредица от рикошети в наказателното поле на гостите Браим Диас изскочи сам срещу Ян Облак и от близко разстояние нямаше как да сгреши и направи 1:0.

Атлетико можеше да изравни много бързо, като три минути по-късно Андрий Лунин се намеси превъзходно след насочена с глава топка от Аксел Витсел.  Последва ъглов удар, след който Савич стреля неточно.

Второто полувреме започна много интересно, като само три минути след подновяването на играта Атлетико изравни резултата. Голът на Стефан Савич обаче беше отменен. След центриране от ъглов удар Савич надскочи пазача си и с глава прободе Лунин. В ситуацията обаче Саул Нигес беше точно пред вратаря на домакините и влияеше на играта, а беше в засада. Именно заради това след намесата на ВАР изравнителното попадение на “дюшекчиите” не беше зачетено.

Последваха равностойни минути, без особено интересни ситуации пред двамата вратари. Все пак от Реал имаха претенции за две неотсъдени дузпи за нарушения срещу Лукас Васкес и Джуд Белингам. Главният рефер обаче бе близо и до двете ситуации и прецени, че домакините не заслужават наказателен удар.

В 66-та минута Реал можеше да реши всичко в мача, когато при бърза контраатака Родриго беше изведен сам под ъгъл срещу Облак, но словенецът отрази. Малко след това Браим Диас направи магическо изпълнение в наказателното поле на Атлети, като мушна топката между краката на защитник, след това стреля фалцово с левия си крак, но в аут.

В последните минути Атлетико опита да натисне, но Реал се отбраняваше добре. Единственото по-изгодно положение се откри пред Антоан Гризман в 77-та минута. Французинът засече с пета центриране от дясното крило, но Лунин внимаваше и отрази. Изглеждаше така, че Реал все пак ще успее да спечели трите точки, но в третата минута на добавеното време Атлетико изравни. След изсипана в наказателното поле топка Мемфис Депай я отклони към Маркос Йоренте, който на скорост я засече с глава и я забоде под гредата на Лунин - 1:1.

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид 1:1

1:0 Браим Диас 20’
1:1 Маркос Йоренте 90'+3'

Реал Мадрид: Лунин, Васкес, Карвахал, Начо, Менди, Камавинга, Кроос, Валверде, Белингам (88 - Себайос), Диас (71 - Хоселу), Родриго (76 - Модрич)

Атлетико Мадрид: Облак, Ермосо, Витсел, Савич, Рикелме (46 - Молина), Саул (61 - Лино), Коке (68 - Кореа), Де Пол (61 - Бариос), Йоренте, Гризман, Мората (61 - Депай)