Нападателят на Виляреал Александър Сьорлот влезе в историята, като вкара четири гола във вратата на Реал Мадрид. Благодарение на норвежкия нападател, Жълтата подводница навакса пасив от 1:4 до 4:4 и взе точка от новия шампион на Испания.

Невероятни 90 минути наблюдавахме на "Серамика", където Виляреал и Реал Мадрид си поделиха точките в трилър с осем гола. Началото беше страхотно за новия шампион, тъй като те поведоха с 2:0 още в рамките на първия половин час. Арда Гюлер вкара първия гол. Турският халф вкара шестия си гол в първите си 328 минути футбол в Ла Лига. За сравнение Джуд Белингам вкара 4 гола в първите си 328 минути.

Малко след това Лукас Васкес центрира добре и Хоселу реализира за 2:0. В 39-ата минута Александър Сорлот намали изоставането си, но по-малко от 120 секунди по-късно самият Лукас вкара за 3:1. За Реал Мадрид щеше да стане още по-добре, тъй като Гюлер добави втория си гол в продължението на първото полувреме.

Нещата се промениха драстично през първите 11 минути на второто полувреме. Сорлот отбеляза второто си попадение само три минути след почивката, а миг по-късно оформи своя хеттрик за 4:3. Невероятно е, че в 56-ата минута той вкара отново, след като и за трите гола след паузата асистенциите бяха на Жерар Морено за четвъртия си гол.

В оставащите 40 минути някак си нямаше повече голове, което означаваше, че резултатът е равен. Сега Реал Мадрид не може да достигне 99 точки, като максимумът им е 97, а надеждите на Виляреал за класиране в Европа приключиха.

Последният играч вкарал четири гола в един мач на Реал Мадрид беше Тати Кастеянос за Жирона през миналия сезон.