Новият испански първенец Реал Мадрид завърши сезона в Ла Лига със скромно 0:0 като домакин на Бетис.

Двубоят бе с видим емоционален заряд, тъй като това бе последен шампионатен такъв за Тони Кроос на стадион "Сантяго Бернабеу". Германецът спира с клубния футбол след финала за Шампионска лига срещу Борусия Дортмунд.

34-годишният Тони получи шпалир от футболистите на двата тима, а феновете на стадиона вдигнаха специална хореография в чест на бившия ас на Байерн Мюнхен.

Столичани бяха видимо предпазливи с мисъл за финала в Шампионската ига и не играха на максимални обороти. Джони Кардосо провря кълбото в мрежата на домакините след груба грешка при боксиране на завърналия се след контузия Тибо Куртоа, но VAR отмени гола заради засада.

В средата на второто полувреме Вилиан Жозе вкара от движение след остро центриране отляво, но и тук положение на засада отмени попадението на андалусийци.

87-ата минута предизвика много сълзи по трибуните и резервната скамейка на Реал, защото Тони Кроос беше сменен, записвайки предпоследния си мач за мадридчани, с оглед своето отказване от футбола.

Реал финишира кампанията в Ла Лига на върха с 95 точки, докато седмият Бетис приключва сезона с 57 пункта.