Тежко наказание грози звездата на Реал Мадрид Винисиус Жуниор. ФИФА обмисля отстраняването му за две години заради предполагаем конфликт на интереси.
Според бразилската компания Tiberis Holding do Brasil Винисиус има дялове в няколко футболни клуба – което според Световната футболна централа представлява пряко нарушение на етичните норми.
От Tiberis са подали официална жалба до Комисията по етика на ФИФА, заедно с искане за налагане на двугодишно наказание за Винисиус.
Противоречивият случай включва компания, управлявана от бащата на Винисиус и агент Тасило Соарес. Съобщава се, че тази компания притежава акции в няколко футболни клуба, включително Aтлетик Билбао от Сао Жоао дел Рей в Бразилия. Споменава се и втородивизионният португалски клуб Алверка, с когото се предполага, че Винисиус е свързан чрез същите бизнес структури.
Tiberis, който преди това притежаваше дял от 16,5% в Aтлетико, твърди, че му е отказано правото на първи отказ и че собствеността е прехвърлена на компания, свързана с Винисиус - което според тях е нарушение на член 20 от правилника на ФИФА и член 22 от правилника за спортно правосъдие на Испанската футболна федерация.
И двата члена изрично забраняват на активните професионални футболисти да имат преки или непреки дялове във футболни клубове – дори в случаите, когато има само риск от конфликт на интереси.
Случаят в момента се разглежда и скоро ФИФА може да вземе предварително решение, което може да има големи последици за бъдещето на бразилския ас. | БГНЕС








Димитър Стоянов: ВВС си свърши перфектно работата с "отвлечения" самолет
Обвиняемият за катастрофата с три жертви на АМ "Тракия" обжалва ареста си
Правителството одобри бюджета на НЗОК за 2026 г. и отчете над 9,4 млрд. лв. за 2025 г.
Най-красивата абитуриентка за 2026 г. е Сияна Гочева от Хасково
Няколко души загинаха при пожар в жилищен блок в град Антверпен
МС реши: 30 професии ще бъдат защитени следващите две учебни години
Какво представляват аеродинамичните завеси в автомобила
BMW M4 CSL се превърна в суперкола с 922 коня
Опасен пропуск в съвременните коли убива над 400 души годишно
През 2026 все още се правят коли с 6-цилиндров мотор с карбуратор и 500 к.с.
Оливър Лангуа-Рос срещу Майлс Симсон: само един продължава напред
IBF нареди: Франк Санчес и Мозес Итаума ще спорят за световната титла
Даниеле Валенте: Победа на SENSHI 32 ще докаже истинската ми стойност
Тайсън Фюри обяви следващия си мач
Йога за начинаещи в София: какво да очаквате от първия урок
Биохимията, която стои в основата на заекването при децата
Пътувате в чужбина? Ето защо застраховката за пътуване е вашата невидима здравна мрежа
Съветите на дерматолога: как да предпазим кожата си през летните горещини
Коментари
Напиши коментар02:01 | 24 апр 2025 г.
02:00 | 24 апр 2025 г.
00:23 | 24 апр 2025 г.
00:00 | 24 апр 2025 г.
23:58 | 23 апр 2025 г.
21:05 | 23 апр 2025 г.
20:26 | 23 апр 2025 г.
20:19 | 23 апр 2025 г.
19:35 | 23 апр 2025 г.
18:35 | 23 апр 2025 г.
Напиши коментар