Летният трансферен прозорец се очертава като много важен за Реал Мадрид, който възнамерява да подсили няколко зони в състава на Алваро Арбелоа. Една от тях е халфовата линия, където отборът изпитва трудности след отказването на Тони Кроос в края на сезон 2023/24.
През последните месеци бяха набелязани редица цели, включително Родри Ернандес, Витиня и Кийс Смит. Има обаче един играч, който се откроява над останалите, макар ръководството на Реал да е наясно, че трансферът му е практически невъзможен.
Журналистът Роберто Гомес потвърди пред Radio Marca, че голямата мечта на Реал Мадрид за халфовата линия е Педри. Президентът Флорентино Перес е голям почитател на звездата на Барселона, но знае, че каталунците нямат никакво намерение да го продават.
„Играчът, когото Реал Мадрид и президентът му искат да привлекат, е халф… и името му е Педри. Но едно е какво ти харесва, а друго – какво можеш да направиш, защото този трансфер няма как да се осъществи”, коментира Гомес.
През юли 2000 г. Реал Мадрид и Перес шокираха света, привличайки Луиш Фиго от Барселона – един от най-скандалните трансфери в историята. 26 години по-късно те биха искали да повторят подобен ход с Педри, но шансовете са много по-малки, тъй като 23-годишният футболист има освобождаваща клауза от 1 милиард евро в договора си.
Не е изненада, че Реал Мадрид иска да привлече Педри – всъщност почти всеки топ клуб в света би искал да го има. Но Барселона го притежава и ясно заявява, че няма да разглежда оферти, което означава, че единственият начин да бъде привлечен е чрез плащане на 1 милиард евро.







"Бетис" надви "Реал" (Сосиедад) с 1:0 на старта на Ла Лига
Времето днес, 22 август: Слънчево и горещо с температури до 39°
Бури и проливни дъждове причиниха щети в Германия
Помирението е далеч: Хари се връща в родината, ни вопъл от Уилям
След атаката с меч в шведско училище: най-малко един загинал и трима ранени
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Крис Сайборг отново отвори вратата за битка с Ронда Раузи
Камару Усман призова Хамзат Чимаев да се качи в полутежка категория
Джон Джоунс оставя вратата отворена за завръщане в UFC
Арман Царукян иска бърз финиш срещу Руфи
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментар20:40 | 27 мар 2026 г.
Напиши коментар