Спекулациите за трансфер на Майкъл Олисе от Байерн Мюнхен в Реал Мадрид отново набраха скорост - малко преди края на Световното първенство, предаде ДПА. Френският спортен ежедневник "Екип" публикува снимка на френския крило Олисе на първа страница в петък и написа "Желание за Реал". Медията пише, че Олисе е изразил желанието си за трансфер в испанския гранд в състава на Франция за Световното първенство и е потърсил информация от френските играчи на Реал Килиан Мбапе и Орелиен Чуамени.
Олисе дойде в Мюнхен през 2024 година и има договор до 2029, без клауза за освобождаване. Той пристигна за 55 милиона евро (63 милиона долара) от Кристъл Палас, докато стойността му сега почти се е утроила до 150 милиона евро.
Амбициозният Байерн обяви, че Олисе не е за продажба, но не е ясно дали огромна трансферна сума би могла да промени позицията им. Французинът впечатли в Мюнхен с 32 гола и 46 асистенции в 107 мача за Байерн. "Екип" съобщи, че другият френски играч на Байерн, Дайо Упамекано, прави всичко възможно, за да накара Олисе да остане.
За да финансира Олисе, Реал е бил готов да продаде някои от основните си футболисти, вероятно дори и бразилското си крило Винисиус Жуниор, съобщава "Екип". Миналия месец Реал отхвърли информацията, че са били в контакт с Олизе относно потенциален трансфер, заявявайки, че "не е имало нито пряк, нито косвен контакт с посочения играч, неговите представители или хора от обкръжението му".
Клубът заяви, че въз основа на дългогодишната лоялност между двата клуба, евентуален интерес между тях би възникнал.








Задържаха 42-годишна жена с десетки дози фентанил при акция във "Факултета"
ВАС потвърди: Емилия Русинова остава градски прокурор на София
В "Денят ON AIR" на 17 юли от 19:15 часа: От какви реформи се нуждае здравеопазването?
Той не знаеше какво да прави с бебето: Трогателната първа среща на Меси с Ямал
Цвят "салвия" или "градински чай" e топ модна тенденция това лято
Времето утре: става още по-горещо, градусите до 37
Тенденции при денима за лятото
Скритата функция на вратата, за която почти никой не знае
Lamborghini отказа да възкреси ръчните скорости
Единствено по рода си Bugatti пенсионира легендарния W16
Geely представи идеалния задвижващ агрегат за леки автомобили
SENSHI отвори записването за тренировъчните си лагери през септември
Акингбаде, Валенте и Кук спечелиха специалните награди на SENSHI 32 Grand Prix
Джон Джоунс: Искам да се бия отново, а двубой с Усик ме мотивира
Джей Опетая ще бъде част от голямата галавечер Гарсия – Бен в Лас Вегас
Защо феноменът на Рейно може да се обостря и през лятото?
Експериментална ваксина забавя развитието на мозъчни тумори
Какво да сложим в аптечката и багажа, когато пътуваме надалече с бебе или дете?
Мъждрян – противовъзпалително, антиоксидантно и леко слабително растение
Коментари
Напиши коментар17:41 | 17 юли 2026 г.
17:13 | 17 юли 2026 г.
16:49 | 17 юли 2026 г.
Напиши коментар