Арсенал проучва възможността да привлече крилото на Реал Мадрид Винисиус Жуниор, ако той не удължи договора си в испанската столица, пише The Athletic. 26-годишният бразилски национал заема видно място сред множеството кандидати, които шампионите от Висшата лига обмислят за подсилване на атаката си. Въпреки това интересът е все още в ранен етап и няма гаранция, че ще се превърне в сделка.

Все още не са проведени преговори между клубовете, но идеята се ползва с одобрение на всички нива в Арсенал. Винисиус Жуниор е в последните 12 месеца от договора си след осем сезона и досега няма пробив в преговорите за подновяване. ⁠Реал Мадрид няма да иска да допусне загубата на нападателя без компенсация, особено като се има предвид, че през следващия сезон му се полага значителен бонус за лоялност.

Винисиус впечатли по време на Световното първенство това лято, като игра във всичките пет мача на Бразилия и отбеляза четири гола, преди отборът на Карло Анчелоти да загуби от Норвегия в осминафиналите.

През сезон 2025-26 той отбеляза 22 гола във всички турнири за Реал Мадрид, като отборът завърши втори пореден сезон с празни ръце — на второ място в Ла Лига, на осем точки зад Барселона. Винисиус Жуниор се присъедини към Реал Мадрид през 2018 г. от Фламенго и има общо 375 мача, в които е отбелязал 128 гола и е дал 100 асистенции.