Френското списание "Франс Футбол" обяви кои са десетимата най-добре платени футболисти в света. В приходите на играчите влизат не само техните възнаграждения в клубовете, но и приходите от реклама и спонсори.
Напълно очаквано на върха са двамата най-добри футболисти в света Лионел Меси и Кристиано Роналдо, които спечелиха Златната топка в последните й шест издания.
Четирикратният носител на най-ценния индивидуален приз Меси е с крехка преднина в таблицата на приходите пред настоящия носител на отличието Роналдо.
Според изданието заплатата на Меси в Барса е точно 16 милиона евро, като той взима 25 милиона евро от реклама, печелейки общо 41 милиона евро годишно. С 1.5 милиона евро по-малко получава Кристиано Роналдо, който е начело при голмайсторите в Шампионската лига и Ла Лига.
На третата позиция се настанява острието на Барса Неймар, чийто трансфер при каталунците все още си остава загадка. Кариоката прибира по 29 милиона евро на сезон, но все още не е впечатлил с фланелката на "блаугранас".
Уейн Руни е четвърти с 24 милиона евро на сезон. Той няма много поводи за радост по терените този сезон, но пък англичанинът си издейства нов договор с Манчестър Юнайтед, който върна усмивката му.
Място в Топ 5 намира Златан Ибрахимович с 23.5 милиона евро, 14.5 милиона от които е неговата заплата в ПСЖ. Радамел Фалкао от Монако е шести с 21.2 милиона евро. Място в Топ 10 намират още Серхио Агуеро, Тиаго Силва, Еден Азар и Франк Рибери.
Французинът е единственият футболист от Бундеслигата, който намира място сред най-добре платените играчи в света. Неговата заплата в Байерн е 12 милиона евро. Точно толкова прибира само Марио Гьотце. От реклами и спонсорски договори Рибери си докарва още 4.5 милиона евро годишно.
Прави впечатление отсъствието на най-скъпия футболист в историята Гарет Бейл, за когото Реал Мадрид плати близо 100 милиона евро.
Ето и Топ 10 на най-добре платените футболисти:
1. Лионел Меси (Барселона) - 41 милиона евро
2. Кристиано Роналдо (Реал Мадрид) - 39.5 милиона евро
3. Неймар (Барселона) - 29 милиона евро
4. Уейн Руни (Манчестър Юнайтед) - 24 милиона евро
5. Златан Илрахимович (ПСЖ) - 23.5 милиона евро
6. Радамел Фалкао (Монако) - 21.2 милиона евро
7. Серхио Агуеро (Манчестър Сити) - 19.7 милиона евро
8. Тиаго Силва (ПСЖ) - 17 милиона евро
9. Еден Азар (Челси) - 16.8 милиона евро
10. Франк Рибери (Байерн Мюнхен) - 16.5 милиона евро








Стрес и кортизол: Как хроничният стрес изтощава организма
СО: Въздухът в София е чист след пожара край "Люлин", няма да предприемаме мерки
Призив за помощ: Спасителят на Сашко от Перник пострада тежко при инцидент
Рецепта от тефтера на баба: Таратор
Цяла нощ издирваха второто изчезнало дете в р. Струма
СО: Въздухът в София е чист, насладете се на уикенда
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
Деца превърнаха Ferrari за 530 000 долара в пързалка
Джордан Бъроуз дебютира в RAF срещу Шон Брейди
Уилям Скъл се завърна на победния път с успех в Германия
Усик преговаря със Zuffa Boxing за прощален мач срещу Дионтей Уайлдър
Лиъм Паро преговаря за шампионски мач срещу Мани Пакиао
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар06:19 | 30 мар 2014 г.
15:32 | 20 мар 2014 г.
15:18 | 20 мар 2014 г.
15:17 | 20 мар 2014 г.
14:57 | 20 мар 2014 г.
13:03 | 20 мар 2014 г.
12:28 | 20 мар 2014 г.
12:22 | 20 мар 2014 г.
12:15 | 20 мар 2014 г.
12:14 | 20 мар 2014 г.
Напиши коментар