Миралем Пянич е един от най-добрите играчи на Рома този сезон. Но може скоро вече да не бъде част от Вълците. Шефовете на римляните опитват да удължат договора на босненеца, който изтича през 2015 г, но халфа вече говори за евентуален трансфер.
ПСЖ и Барселона, са клубовете, в които той се е прицелил. Халфът говори за бъдещето и стресна феновете на римляните с желанията си.
"Не знам, какво ще е бъдещето ми. Но в момента ПСЖ е много интересен проект. Аз искам да печеля. И то много", заяви Пянич. "Те са страхотен отбор, който прави невероятни неща напоследък. Не съм забравил, че първия ми мач като професионалист, дебюта ми за Мец през август 2007 г. беше точно срещу ПСЖ. Сега те са клуб, който се цели в спечелването на Шампионската лига и е сред 10-те най-добри в Европа. А за един играч и важно да печели купи".
Халфът говори и за мерака си да играе в Барселона. "В Барса ще се чувствам много добре. Според мен ще ми пасне идеално да играя там. Те имат толкова много добри играчи, че ще е лесно да се адаптираш. Техният стил на игра, както и този на Руди Гарсия в Рома ще ми пасне. Няма да бъде сериозна промяна нито като град, нито като обстановка", добави Пянич.
Все пак халфа може и да остане в Рим. "Тифозите на Рома нямат нищо общо с тези във Франция. Те живеят за своя клуб. Всеки ден говорят за своя отбор и това ми харесва. Страстта тук е същата, каквато има за футбола в родината ми Босна. Да спечелиш една титла тук е като да спечелиш десет с Милан или Ювентус. А аз имам огромно желание да спечеля трофей тук", добави Пянич.







Дневен хороскоп за 12 декември: Какво очаква всички зодии днес
Зодиите, които са по-зависими във връзките
САЩ търсят живот на Марс – какво крие Червената планета?
Роузи Хънтингтън-Уайтли става моден директор на луксозен бранд
Защо иракските кюрди се нуждаят от противовъздушна отбрана
Крис Прат и Катрин Шварценегер се запознали в църква
Войната срещу автомобила: 20 непознати факта
Volkswagen Group се отърва от легендарно дизайнерско студио
Пет култови кросоувъра от началото на века, които си заслужават
Самолет кацна върху автомобил на магистрала
Кубрат Пулев с 10 кг предимство пред Гасиев преди сблъсъка в Дубай
Манел Капе иска титулна битка с „шедьовър“ на UFC on ESPN 73
UFC on ESPN 73 – смяна на боец в последия момент
Сенсей Петко Чирпанлиев е треньор на година: Който учи киокушин, трябва и да преподава киокушин
Как стресът влияе на качеството на съня и как да го намалим преди лягане?
Функцията на сълзите и различават ли се те при тъга и щастие
На какво се дължат нарушенията в пубертета?
Луличка – източник на алкалоиди, използва се като жлъчегонно и стомашни неразположения
Коментари
Напиши коментар15:31 | 2 май 2014 г.
14:34 | 2 май 2014 г.
12:47 | 2 май 2014 г.
Напиши коментар