Манчестър Юнайтед съсипа европейския шампион Барселона с 3:1 пред около 70 хиляди души на "Ливайс Стейдиъм" в Санта Клара, Калифорния, в среща от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп.

Доста интересно е обаче да се отбележи, че каталунците бяха без куп звезди сред които Алвеш, Меси и Неймар, които участваха на Копа Америка и пропуснаха срещата.

И двамата наставници заложиха на много силни състави, като в този на англичаните личаха имената на новите попълнения Депай, Дармиан и Шнейдерлин.

Руни откри резултата за Юнайтед още в 8-ата минута, в 65-ата Лингард удвои аванса на "Червените дяволи", a Барса да намали чрез Рафиня в 90-ата минута. В 91-aта минута на срещата обаче Янузай оформи крайното 1:3.

В този мач гол на Луис Суарес бе отменен заради засада, а освен това Барса достигна до цели три греди, като две от тях бяха именно дело на уругваеца.

Испанците имаха страхотна възможност да стигнат до попадение още в 4-ата минута, но Суарес разтресе гредата от фаул.

Няколко минути след това каталунците имаха нова страхотна възможност, но Де Хеа се намеси отлично като спаси изключително опасен удар на Роберто.

В 8-ата минута обаче Руни попари неприятно испанския шампион, след като след центриране от корнер успя да се пребори с Адриано за топката и с глава я заби във вратата на противника.

Малко след това Тер Стеген показа отличен рефлекс и спаси последователни удари на Руни и Йънг, а в 43-ата минута Барса нацели втора греда след шут на Суарес.

След почивката Барса започна активно, а Суарес вкара топката в мрежата, в 61-ата минута, но за негово съжаление голът бе отменен заради засада.

Четири минути по-късно Лингард удвои за Юнайтед, след като Блекет напредна в наказателното поле и подаде към своя съотборник, който с лекота реализира от близка дистанция.

Последваха нови усилия на Барселона да намали, но Гамбау също нацели гредата.

Все пак в 90-ата минута Рафиня с прекрасен удар от въздуха реализира, а минута след това Янузай от перфектна стрелкова позиция също вкара.

БАРСЕЛОНА - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:3 0:1 Руни 8' 0:2 Лингард 65' 1:2 Рафиня 90' 1:3 Янузай 90+1

БАРСЕЛОНА: Тер Стеген (46 - Масип), Вермаелен (60 - Матийо), Адриано (46 - Ракитич), Пике (69 - Бартра), Алба, Иниеста (69 - Гамбау), Бускетс (69 - Халилович), Роберто, Рафиня, Суарес (70 - Мунир), Педро (69 - Сандро)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа (64 - Джонстън), Дармиан (63 - Макнеър), Джоунс (64 - Смолинг), Шоу (63 - Блекет), Карик (64 - Валенсия), Йънг (63 - Лингард), Мата (63 - Янузай), Шнейдерлин (63 - Фелаини), Блинд (63 - Ерера), Руни (64 - Дж. Уилсън), Депай (64 - Андреас Перейра)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ezVXgiiGfMA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>