Алесандро Флоренци вкара един от головете на сезона, с който донесе равенството на Рома 1:1 у дома с европейския клубен шампион Барселона.

Поделените точки изглеждат гросмайсторско изиграно, тъй като двата тима са големите фаворити в Група Е, където в другия мач Байер Леверкузен победи с 4:1 БАТЕ Борисов.

Луис Суарес бе извел каталунците в резултата в 21-та минута, а малко след това претендираше и за дузпа.

Десет минути по-късно дойде звездният миг на Флоренци, който изненада Тер Щеген с удар от 40 метра от тъча.

Барселона започна срещата със самочувствие и още в началните минути хората на Луис Енрике поеха контрола върху топката. Така логично в 21-та минута Луис Суарес изведе каталунците напред в резултата.

Ситуацията беше странна, след като Лео Меси настъпи Лукас Дис, след което се отвори пространство за Иван Ракитич. Хърватинът пък центрира към далечната греда, където Луис Суарес само сложи главата си, за да отклони топката в мрежата.

При ситуацията останаха съмнения за засада и Руди Гарсия дълго време спореше със съдията за едно от двете нарушения според вижданията му.

Иначе голът бе осми за Суарес в 11 мача с Барса в Шампионската лига и общо 30-ти в евротирнирите, колкото има и сънародникът му Единсон Кавани.

Само три минути по-късно Барса поиска дузпа за нарушение на Шчесни срещу Луис Суарес. Такава обаче не последва, а феновете на каталунците веднага изчислиха, че това бе 5-та дузпа в последните 4 мача, която Барса не получава.

Така се стигна до 31-та минута, когато Алесандро Флоренци открадна цялото шоу. Халфът, който по принуда играе като десен бек, изненада Тер Щеген с удар от повече от 40 метра.

Германецът само изгледа как топката влиза в мрежата му, а самият Флоренци показа, че и той не вярва какво е направил.

Второто полувреме започна със спасяване на Шчесни след мощен удар на Лео Меси от границата на наказателното поле. Луис Суарес опита да добави топката, но вместо това контузи Шчесни.

В 54-та минута Неймар опита с индивидуален пробив да вкара втори гол, но ударът му не намери целта.

Вторият сакатлък в мача стана в 64-та минута, когато Раджа Наинголан контузи влезлия само две минути по-рано Рафиня. Бразилецът трябваше да напусне терена на количка. Малко след това Рома поиска дузпа за нарушение на Масчерано срещу Наинголан. Съдията Бьорн Куйперс обаче не посмя да посочи бялата точка.

Лео Меси опита да спечели трите точки за Барса, но в 77-та минута нямаше късмет, след като удари греда. В заключителните минути Рома се отбраняваше, а в добавеното време Жорди Алба можеше да донесе трите точки за Барса, но пропусна.

Рома - Барселона 1:1

0:1 Суарес 21'

1:1 Флоренци 31

Рома: Шчесни (50 - Де Санктис), Флоренци (85 - Торосидис), Манолас, Рюдигер, Дин, Наинголан, Де Роси, Кейта, Салах, Фалке (82 - Итурбе), Джеко

Барселона: Тер Щеген, Серхи Роберто, Пике, Матийо, Алба, Ракитич (62 - Рафиня - 64 - Масчерано), Бускетс, Иниеста, Меси, Суарес, Неймар