Легендата на България и Барселона Христо Стоичков бе един от първите хора, с които Йохан Кройф говори след кошмарната диагноза - рак на белия дроб.
"Чухме се сутринта", разказа от Маями българската легенда, един от най-успешните трансфери на холандската легенда в Барселона.
"Казах му първо, че ще спечели и този най-важен в живота му мач! Познавам Йохан вече четвърт век. Рядко съм срещал човек, който толкова е целеустремен към победата."
"Не може да понася загубите. Затова му казвам и сега - Йохан, ще спечелиш и този двубой! Нищо не може да те пребори", добави Камата, цитиран от вестник "Труд".
Само преди няколко месеца Стоичков и Кройф направиха оспорван дуел на голф игрището. Разказваха си стари истории за миналото и за успехите на Барселона. Тогава най-голямата легенда на холандския футбол рече: "Христо е най-буйният и най-добрият ми син".
Кройф очаква новите изследвания. Цялото лечение се планира да мине в Барселона. Запаленият пушач Кройф претърпя операция на сърцето през 1991 година и смени тютюна с близалки.
С Аякс великият нападател спечели 6 титли на Холандия и 3 пъти КЕШ. Като треньор донесе първата купа на европейските шампион на Барселона - със Стоичков в своя фамозен дриймтим.







Рецепта за пилешки кебап с подправки по турски
Какъв чай да пием за сияйна кожа и растеж на косата
Детските градини да станат платени само за лятото в София предлага общината
Късна емисия
Красота и стил в цвят мока мус – най-елегантният нюанс този сезон
Лавров: ЕС трябва да поеме отговорност за поведението на балтийските държави
Крис Дженър вдигна звездно парти в стил Джеймс Бонд за 70-ия си юбилей
Русия е готова да обсъди обвиненията на САЩ за тайни ядрени опити
Сложни, но здрави - пет бизнес седана с надеждна електроника
Как да свалите акумулатора, без да загубите важни найстройки?
Боговете на тунинга: Вижте всички коли от шоуто SEMA 2025
Нови накладки? Само с разрешение от Hyundai
„Усик ще унищожи и Крауфорд!“ – Обясниха защо украинецът е велик
Сонен нападна Ронда Раузи
Ислам Махачев: Анкалаев и Перейра трябва да се бият още един път
Оскар Де Ла Оя: Искам Жервонта Дейвис да се върне към истинските битки
Д-р Ангел Радев: Бъдещето на медицината е в интелигентната персонализирана грижа и превенция
Храненето при болестта на Бехтерев
Националната кардиологична болница стартира безплатни прегледи на онкопациенти
Криоглобулинемичен васкулит – съдово възпаление, свързано с хепатит C
Коментари
Напиши коментар21:20 | 23 окт 2015 г.
19:38 | 23 окт 2015 г.
Напиши коментар