Барселона съсипа Хетафе с 6:0 в мач от 29-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ноу Камп". Така шампионът на Испания, Европа и света вече има 12 поредни победи в първенството и 37 поредни мача без загуба във всички турнири.

Двубоят започна с мощен натиск на "блаугранас" и Родригес си заби автогол, веднага след който Лео Меси пропусна поредната дузпа за своите през този сезон.

Това амбицира най-добрия футболист на планетата и до почивката той изригна с две прекрасни асистенции и попадение. Лео първо снабди Мунир и Неймар с вълшебни пасове, а след това закова топката в долния десен ъгъл със снаряд около дъгата.

Малко след почивката Меси оформи своя хеттрик от голови подавания, пускайки нов разкошен пас за Неймар, а после Арда Туран вкара чрез атрактивна задна ножица.

Барса събра 75 точки и се откъсна с 11 пред втория по сила отбор в първенството - Атлетико Мадрид. Мадридският Хетафе е над чертата с 27 пункта.

Момчетата на Луис Енрике обградиха наказателното поле на противника още от самото начало и откриха резултата в осмата минута. Лионел Меси подаде вляво за Жорди Алба, който центрира и Хуан Антонио Родригес си вкара автогол в опита да изчисти.

Още при следващата си акция Барса можеше до голяма степен да сложи точка на спора. Неймар беше спънат в наказателното поле и реферът показа бялата точка. Проблемите за Барса с дузпите през този сезон обаче продължаваше - Лео Меси стреля долу вдясно, но вратарят спаси, а това се оказа осмата пропусната дузпа за "блаугранас" през кампанията.

После Меси стреля високо от пряк свободен ъгъл, но малко по-късно записа асистенция. Футболният магьосник Андрес Иниеста намери Лео, който подаде по великолепен начин във въздуха за Мунир и последният реализира с глава в опразнената врата.

Тъкмо беше изминал половин час, когато Жерард Пике нацели напречната греда след подаване на Иниеста, но при следващата акция на домакините Меси записа втора асистенция в мача. Той пусна пас по конец за Неймар, който стреля по диагонала, за да прати кълбото в долния десен ъгъл.

Веднага след това Неймар можеше да запише втория си гол в мача след поредното вълшебно подаване на Меси. Кариоката засече от въздуха, но нацели напречната греда, за да я уцели още веднъж при опита за добавка!

Пет минути преди почивката Лео също успя да запише името си сред голмайсторите. Той получи от Арда Туран и отправи мощен фалцов удар около дъгата, за да закове кълбото в долния десен ъгъл!

Пет минути след почивката Лео оформи хеттрик от асистенции. Той подаде за пореден път по невероятен начин за Неймар, който си спря превъзходно и матира Гуаита.

Тъкмо бяха изминали десет минути от второто полувреме и Барса мушна шести гол на мадридчани. Жерард Пике отклони при изпълнение на корнер и Арда Туран вкара по ефектен начин. Турчинът стреля с левия крак със задна ножица и намери опразнения долен десен ъгъл!

В средата на второто полувреме видяхме и запазената марка на Лео - фантастична солова акция с рязък спринт, при който той слаломираше между защитниците, но завършващият му удар мина покрай гредата.

На отсрещната врата при една от малкото акции на Хетафе Уандерсон би високо, а малко след това Гомес би по земя покрай десния страничен стълб.

В оставащите до края минути Барселона видимо намали оборотите, пощадявайки своя грохнал столичен противник.

Барселона - Хетафе 6:0

1:0 Хуан Родригес - 8', автогол
2:0 Мунир - 19'............асистенция на Меси
3:0 Неймар - 32'..........асистенция на Меси
4:0 Лионел Меси - 40'
5:0 Неймар - 52'..........асистенция на Меси
6:0 Арда Туран - 57'

Пропусната дузпа: Меси (Барса) - 11'

Барселона: Браво, Пике (Бартра - 68'), Матийо (Вермаелен - 61'), Видал, Алба, Туран, Роберто, Иниеста (Сампер - 61'), Меси, Мунир, Неймар

Хетафе: Гуаита, Веласкес, Перейра, Буендия, Вергини, Родригес, Медран, Леон (Гомес - 55'), Йода, Счепович (Ромеро - 54'), Уандерсон - (Менса - 78')