Прокобата за Лионел Меси с националния отбор на Аржентина продължава, защото "гаучосите" загубиха трети голям финал за последните две години.

Финалистът от миналогодишното издание на Копа Америка отново загуби с дузпи от шампиона Чили, в повторение на финала между двата отбора отпреди година.

Така Аржентина няма титла цели 23 години, губейки мача за титлата на юбилейния турнир Копа Америка с 2:4 след дузпи. Редовното време и продълженията приключиха без отбелязан гол, а двата тима завършиха мача с по 10 души.

Меси отново остана без трофей с националния отбор, след като загуби финала на Мондиал 2014 срещу Германия и последните два финала на Копа Америка срещу Чели.

Чили остана с човек по-малко в 28-ата минута заради червен картон на Марсело Диас , когато фаулира Меси и получи втория си жълт картон в мача. Малко преди паузата обаче безразсъдният Маркос Рохо изрита Артуро Видал и беше изгонен, а двата отбора си организираха кратко сбиване...

Аржентина имаше повече положения, а Чили притежаваше топката в по-голям процент от времето, но гол в редовното време и продълженията не падна.

При дузпите Серхио Ромеро спаси шута на Видал, а после Лео Меси би неточно. Последваха точни удари на Николас Кастийо, Чарлз Арангис и Жан Босежур за Чили, а аржентинците отвърнаха с попадения на Хавиер Масчерано и Серхио Агуеро.

Клаудио Браво отрази четвъртата аржентинска дузпа, изпълнена от Лукас Билия, а  Франсиско Силва стана герой за Чили с отбелязването на решителната дузпа.