Хърватският национал Иван Ракитич ще остане в Барселона и ще се бори за място в състава. Полузащитникът беше оставен извън групата при снощното равенство 1:1 в Примера дивисион срещу Виляреал, като не е играл в Ла Лига от 3 декември насам.
Той все пак беше в стартовите 11 при поражението с 1:2 от Атлетик в Билбао в турнира за купата на Испания през седмицата.
28-годишният хърватин беше титуляр в първите си два сезона след трансфера на "Камп Ноу" срещу 25 милиона евро от Севиля. Той дори вкара първия гол при победата над Ювентус с 3:1 на финала на Шампионската лига през 2015 година.
След привличането през това лято на Денис Суарес и Андре Гомеш в полузащитата Ракитич постепенно загуби мястото си в състава. В хърватското издание "Ютарний лист" се появи съобщение, че той е постигнал съгласие да премине в Манчестър Сити, който е воден от бившия наставник на Барса Пеп Гуардиола. Агентите на футболиста побързаха да опровергаят информацията.
"Повечето от новините в медиите не са достоверни, независимо дали става въпрос за Хърватия, Испания или Англия. Тези спекулации нямат нищо общо с това, че той не беше в групата за мача с Виляреал", заяви старши треньорът на каталунците Луис Енрике.








Българин преби приятелката си във Виена и заплаши да я убие
Емануил Йорданов за скандала "Баба Алино", екстрадицията на Мавродиев и Невзоров
Защо американските ВВС продължат да получават безрадарни изтребители F-35
Елена и Стефан отново заедно: Пол Уесли и Нина Добрев в нов сериал, пълен с мистерия и убийства
Кремъл: Русия не е променила условията си за мир с Украйна
Не парите, а тези 5 качества печелят женските сърца
В Китай направиха ван с лукс на частен самолет и собствена тоалетна
Най-странният автомобилен клаксон е измислен от филмово студио
Новото Audi Q7 дебютира в България
12-годишно момиче спря аварийно кола и спаси майка си на магистрала "Струма"
БФ Борба нареди да бъде извършена проверка относно загиналата състезателка от националния отбор Жанет Немет
Али Юзеир в опасна битка с ирландец по пътя към SENSHI Grand Prix титлата
Фабиан Лорито: Влизам в SENSHI Grand Prix за титлата!
Напрежение в „Александровска“ заради гладната стачка на проф. Милена Шиварова, Здравното министерство разпореди проверка
ББА: Бюджетът на НЗОК трябва да гарантира устойчивост на болничната помощ
Пирогов извърши първата у нас операция на „пеперудено дете“
Внимавайте с котките и недосготвеното месо заради токсоплазмоза
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар