Носителят на трофея Барселона се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Испания, разбивайки Реал Сосиедад с 5:2 в реванша на стадион "Ноу Камп". Така каталунците продължават напред с общ резултат 6:2.

Момчетата на Луис Енрике откриха чрез Денис Суарес и задържаха аванса си до края на скучното първо полувреме, но втората част предложи истинско зрелище.

Баските пропуснаха златна възможност и секунди след това Неймар беше спънат в наказателното поле, което даде възможност на Лео Меси да удвои от дузпа. Хуанми намали, но веднага след това Луис Суарес се разписа след пас на Меси.

Уилян Жозе поправи грешката си за непростимия пропуск след паузата, но това разгневи шампионите, защото в рамките на малко повече от две минути вкараха Арда Туран и отново Денис Суарес.

Срещата започна доста спокойно, в сравнение с последните сблъсъци между тези два противника. Домакините дори позволиха на своя опонент да разиграва в тяхната половина, но баските не стигаха до нищо съществено. При една от редките акции на Барса Неймар се пробва да центрира с левия крак към Лео Меси, но право в ръцете на вратаря Рули.

Беше изминал малко повече от четвърт час игра, когато носителят на трофея откри резултата при първата си смислена акция. Самюел Юмтити блокира Прието и топката се озова у Меси, който намери Луис Суарес. Уругваецът само чукна леко вдясно за Денис Суарес и младокът намери долния ляв ъгъл по земя.

В средата на първата част се стигна до доста спорно положение - Луис Суарес беше изведен зад защитата, прехвърли вратаря и вкара в опразнената врата, но съдийската бригада маркира засада, която беше доста спорна. Реал отговори с висок удар на Жозе, дошло след създадена суматоха.

Малко преди паузата каталунците създадоха интересна акция отдясно чрез Луис Суарес, но той спечели само корнер при центрирането си, а при изпълнението на корнера беше блокиран.

В началото на второто полувреме и двата отбора си раздаваха удари, демонстрирайки нервност. В 54-ата минута гостите пропуснаха чисто голово положение и секунди след това бяха жестоко наказани.

Първо Уилян Жозе остана сам срещу Силесен, но стреля право в тялото му! Барса контраатакува и Неймар беше съсечен в наказателното поле от Иниго - дузпа за Барса! Лео Меси застана зад топката и не сбърка, удвоявайки аванса на своите.

Все пак баските стигнаха до почетно попадение сравнително бързо. Влезлият като резерва Хуанми беше изведен зад гърба на защитата и елегантно копна покрай Силесен.

Попадението му обаче като че ли ядоса домакините, които веднага вкараха още едно попадение. Лео Меси овладя и пусна хитро за Луис Суарес, който много майсторски преодоля Рули.

Десетина минути по-късно гостуващият отбор все пак успя да реализира още едно попадение чрез Уилян Жозе, който засече с глава центриране отдясно.

Головата фиеста продължаваше, защото десет минути преди края на редовното време Барса вкара четвърти гол. Меси пусна вдясно за Алеиш Видал, който центрира към далечната греда и там влезлият като резерва Арда Туран вкара отблизо.

Две минути след това Денис Суарес вкара втория си гол в срещата, но основната работа беше свързана от Меси. Аржентинецът задържа, видя включването на Денис и го намери с прекрасно подаване. За последния не оставаше нищо друго, освен да финтира Рули и да прати кълбото в мрежата.

В добавеното време Арда Туран се опита да намери Луис Суарес с остро подаване по земя отляво, но топката профуча покрай гредата. После Меси имаше претенции за задържане в пеналта, но реферът замълча.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/OfWyAm0zAww" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Барселона - Реал Сосиедад 5:2

1:0 Денис Суарес - 17'
2:0 Лионел Меси - 55', дузпа
2:1 Хуанми - 62'
3:1 Луис Суарес - 63'
3:2 Уилян Жозе - 73'
4:2 Арда Туран - 80'
5:2 Денис Суарес - 82'

Барселона: Силесен, Пике, Юмтити, Роберто (Видал - 46'), Алба, Масчерано (Ракитич - 66'), Гомес, Денис Суарес, Неймар (Арда - 75'), Меси, Луис Суарес

Реал Сосиедад: Рули, Навас, Иниго, Елустондо (Одриосола - 76'), Юри, Прието (Каналес), Ияраменди, Сурутуса, Вела (Хуанми - 57'), Жозе, Оярзабал