В Барселона вече се превърнаха по специалисти за къси победи. Най-пресният пример е от неделя, когато каталунците надвиха домакина Атлетико Мадрид с 2:1 след гол на Лео Меси в 86-ата минута.

Седмица по-рано петкратният носител на Златната топка се разписа от дузпа в последната минута за успеха с 2:1 над Леганес на стадион "Ноу Камп".

Статистиката показва, че "блаугранас" имат още няколко важни точки, спечелени в самия край. В 20-ия кръг реферите порязаха Барса жестоко с отменения редовен гол срещу Бетис, но пък в последната минута Луис Суарес изравни.

В 17-ия кръг Меси спаси точката с гол от пряк свободен удар в последната минута срещу Виляреал, а в деветия кръг донесе трите точки с гол от дузпа срещу Валенсия в 94-ата минута.