Боливия постигна домакинска победа с 2:0 над Аржентина в световна квалификация, която е за Мондиала в Русия догодина.

"Гаучосите" бяха без голямата си звезда и капитан на тима Лионел Меси, който изтърпява наказание.

Без него в състава гостите бяха просто неузнаваеми и демонстрираха доста посредствено представяне.

Арсе откри за боливийците в 31-ата минута, а Мартинс оформи крайния резултат в 52-ата.

Боливийците са 9-и с актив от 10 точки след този мач в зона Южна Америка, а аржентинците са 3-и с 22 точки.

Доста интересно е да се отбележи също, че Боливия има цели 10 загуби в кампанията до момента и е най-слабия отбор на целия континент след Венецуела.

За статистиката - преди този мач аржентинците са записали само една победа в последните си четири световни квалификации в Ла Пас, като надморската височина в боливийската столица определено не се отразява добре на гаучосите.

Срещата започна активно за домакините и в 15-ата минута те бяха на косъм от гол, но Мусакио направи жизненоважно блокиране на една доста добра топка преди Мартинс да отправи удар от добра позиция, който излезе в аут.

Две минути след това домакините имаха нов шанс, но ударът на Кастро бе спасен от Ромеро, а първото положение на аржентинците бе чрез Ди Мария, който в 27-ата минута отправи неточен удар от 25 метра.

Арсе все пак даде аванс на боливийците в 31-ата минута, след като засече в наказателното поле прекрасно центриране на Ескобар с глава и матира Ромеро.

Малко след това Лампе спаси удар на Ди Мария, който бе останал сам срещу него, а до почивката нямаше повече голове.

Второто полувреме обаче започна отново отлично за домакините и в 52-ата минута Морено удвои, след като бе намерен непокрит пред малкото наказателно поле и със силен удар реализира.

В следващите минути гостите се мъчеха доста здравo и не се виждаше как ще стигнат до нещо в този мач.

Една от малкото ситуации пред боливийската врата бе в 75-ата минута, когато Ди Мария от много удобна позиция пропусна да реализира.

БОЛИВИЯ - АРЖЕНТИНА 2:0