Най-скъпият футболист в историята на Барселона Осман Дембеле навярно е получил тежката си контузия заради... стрес. На това мнение е доктор Сакари Орава, който извърши хирургическата интервенция миналия месец.
Както е известно, Дембеле разкъса сухожилие на двуглавия бедрен мускул на левия крак и ще бъде аут до месец декември, макар да е сигурен, че ще се завърне и по-рано.
"Към момента неговото възстановяване върви добре. Държа постоянен контакт с д-р Пруна, който ме запознава с контролните прегледи. Всичко е наред с Дембеле", коментира Орава пред вестник "Мундо Депортиво".
"Той е много оптимистично настроен, както всички млади момчета на своята възраст. Но му препоръчвам да бъде предпазлив по отношение на рехабилитацията. Може би е било грешка на младостта да не каже, че е изпитвал болка на това място по-рано. Стресът, на който беше изложен след този трансфер също може да е повлиял за получаване на травмата", добави медикът.
Според куп специалисти в областта на спортните контузии основната причина за травмата на Дембеле е фактът, че той не тренираше с Борусия Дортмунд през август, когато бойкотираше германския клуб, докато форсираше своя трансфер в Барса.








Скариди с бяло вино и чесън - лесна и ароматна рецепта
Жълт код за опасно горещо време в 14 области на България
"Децата за мир на планетата": Посланието на тазгодишната Асамблея на мира
ЧСИ предлагат: Да се въведе доброволно извънсъдебно събиране на вземания
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Димитър Манолов: Това е бюджет на инерцията
Николай Василев към властта: Некадърност, страх и мързел! Изхвърлете този бюджет
7 знака, че живеете в „тих развод“
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Физиев с брутален нокаут в Баку
Шара Булет оцеля след нокдаун и пречупи Мишел Перейра в Баку
Матеус Камило с гръмка победа над Садихов пред родната му публика
Станислава Атанасова със сребро на европейското по сумо
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар