Барселона изживя ново разочарование, след като завърши само 2:2 със Селта в зрелищен мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ноу Камп".

Момчетата на Ернесто Валверде се втурнаха напред от самото начало, но в средата на първото полувреме бяха наказани от отлична контраатака на галисийци, завършена успешно от Аспас.

Радостта на Селта продължи две минути, защото Лионел Меси изравни след подаване на Паулиньо. Малко след това Луис Суарес вкара редовен гол, който беше отменен незнайно защо от рефера Марио Лопес. Така във втори пореден кръг Барса става жертва на съдийска сеч.

В средата на втората част все пак беше признат гол на Луис Суарес, но осем минути по-късно Аспас асистира на Макси Гомес, който изравни. Така Барса събра 36 точки на върха, с пет повече от Валенсия, който има мач по-малко. Селта е осми с 18 пункта.

Срещата започна с единоборство между Луис Суарес и Сержи Гомес, при което защитникът на гостите получи контузия в рамото и трябваше да бъде заменен принудително.

Пет минути след началото звездата на домакините Лионел Меси осъществи страхотен пробив от центъра на терена и се опита да завърши след серия от финтове, но спечели само корнер след намесата на бранител в последния възможен момент. После Луис Суарес пробва да шутира отляво, но вратарят Рубен Бланко не бе затруднен.

Селта шокиращо откри резултата в средата на първата част при първата си добра атака - Вас намери Яго Аспас и той пусна за напълно свободния в наказателното поле Максимилиан Гомес. Марк-Андре тер Стеген направи феноменално спасяване, но Аспас добута топката в мрежата отблизо.

Радостта на гостите обаче бе твърде краткотрайна, защото две минути по-късно Лионел Меси изравни, вкарвайки своя 13-и гол за първенство през кампанията. Аржентинецът получи от Паулиньо в наказателното поле и провря кълбото между краката на Рубен.

В 25-ата минута Барса отново получи груба съдийска тесла, защото напълно редовно попадение на Луис Суарес беше отменено заради несъществуваща засада. До края на първата част Лео Меси уцели гредата, а Рубен спаси тупалка на Паулиньо.

Точно бразилецът можеше да се разпише малко след почивката, когато беше изпуснат от защитата и финтира вратаря, но от малък ъгъл не намери очертанията на вратата с левия крак.

Правдата все пак възтържествува в средата на второто полувреме, когато арбитрите не намериха причина да отменят нов гол на Луис Суарес. Уругваецът получи от Жорди Алба и вкара отблизо, като преди това бекът беше изведен от Меси. Самият Меси можеше да се разпише за втори път малко след това, но неговият удар с глава беше отразен от Рубен.

В 70-ата минута отбраната на Барса се пропука - Аспас нахлу в наказателното поле отдясно и върна за Макси Гомес, който разстреля Тер Стеген от добра позиция.

Домакините бяха много близо до трето попадение при следващата си опасна атака, но снарядът на Паулиньо профуча малко над целта. После Меси изведе Пике в наказателното поле и защитникът финтира вратаря, но уцели гредата от външната й страна!

Пет минути преди края на редовното време Меси нанесе удар с глава отблизо след отклонения шут на Денис Суарес, но той се оказа неточен. На отсрещната врата пък Тер Стеген спаси своите, намесвайки се срещу Систо.

В третата минута на добавеното време Пако Алкасер нанесе удар с глава в наказателното поле, но прати топката над напречната греда. В последните секунди пък Меси би неточно от фаул.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/EIdzdUZuL-E" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Барселона - Селта 2:2

0:1 Яго Аспас - 20'
1:1 Лионел Меси - 22'
2:1 Луис Суарес - 62'
2:2 Макси Гомес - 70'

Барселона: Тер Стеген, Юмтити (Вермаелен - 72'), Пике, Сержи Роберто, Алба, Бускетс, Паулиньо, Иниеста (Денис Суарес - 53'), Ракитич (Алкасер - 79'), Меси, Луис Суарес

Селта: Рубен, Фонтас, Сержи Гомес (Кабрал - 4'), Майо, Систо, Вас, Хосабед (Ернандес - 84'), Мендес (Ронкалия - 64'), Лоботка, Максимилиано Гомес, Аспас