Селта и резервите на Барселона завършиха 1:1 в първи осминафинален двубой от турнира за Купата на Испания, игран на стадион "Балаидос".

Без голяма част от звездите си, сред които Лео Меси, Луис Суарес и Андрес Иниеста, каталунците изиграха добро първо полувреме и откриха чрез Хосе Арнаис при първата си добра възможност. Галисийци изравниха в 31-ата минута, когато Систо направи добавка при удара в гредата на Аспас.

След почивката Серхио Бускетс разтресе напречната греда, а като цяло двата отбора бяха равностойни и имаха своите положения. В 72-ата минута в игра влезе Осман Дембеле, изкарал над 100 дни в лазарета заради контузия. В добавеното време и Сержи Роберто уцели гредата.

Реваншът е точно след една седмица, когато носителят на трофея за последните три издания посреща галисийци на своя стадион "Ноу Камп".

Първата добра възможност се откри пред Яго Аспас в осмата минута, но звездата на галисийци беше спрян в последния възможен момент от Нелсон Семедо, който блокира удара му с левачката. Каталунците отговориха с центриране отдясно и неточен удар с глава на Андре Гомеш.

Преди да изтече четвърт час игра Барселона откри резултата след отлична контраатака. Денис Суарес напредна и подаде на Андре Гомеш, който пусна в наказателното поле и там Хосе Арнаис завърши хладнокръвно с удар по земя.

Половин час след началото на мача Селта успя да изравни след невероятен карамбол. Шут на Хосабед беше блокиран и последва удар отблизо на Хосебад - топката се отби в напречната греда и отскочи от тялото на Яспер Силесен. Холандският страж остана лице в лице със Систо, който обаче запази хладнокръвие и реализира с мощен изстрел във вратарския ъгъл.

До края на първата част неточен удар за домакините отправи Вас, а своите мерници в редиците на гостуващия отбор все още не бяха настроили Паулиньо и Андре Гомеш.

След подновяването на играта и двата отбора търсиха възможности в офанзивен план и десетина минути след почивката Арнаис стреля неточно с глава от неудобна позиция до далечната греда. Малко след това пък непростим пропуск от около пет-шест метра направи Денис Суарес!

Барселона стигна до още една великолепна възможност един час след началния съдийски сигнал, но страхотният удар на Серхио Бускетс от петнайсетина метра разтърси напречната греда.

В 72-ата минута се стигна и до дългоочаквания момент, в който най-скъпата покупка в историята на Барселона Осман Дембеле практически направи повторен дебют, записвайки първия си мач от 16 септември 2017 година насам.

Селта се втурна в атака и беше много близо до пълен обрат, но влезлият като резерва Емре Мор стреля технично покрай десния страничен стълб. На отсрещната врата пък именно Дембеле би от малък ъгъл, но вратарят спаси, за да повтори упражнението и при опита на Ракитич.

В 87-ата минута защитата на Барса проспа пробив на Аспас и последният отправи тежък удар, който накара Силесен да играе на сигурно и само да блокира удара на техничаря.

В добавеното време Сержи Роберто уцели десния страничен стълб, след като стреля от движение при подаването на Нелсон Семедо.

Селта - Барселона 1:1

0:1 Хосе Арнаис - 15'
1:1 Пионе Систо - 31'

Селта: Алварес, Фонтас, Сержи Гомес, Майо, Джони (Ронкалия - 82'), Лоботка, Вас (Мендеш - 68'), Хосабед, Систо (Мор - 67'), Аспас, Максимилиано Гомес

Барселона: Силесен, Пике, Вермаелен, Дин, Семедо, Бускетс, Андре Гомеш, Паулиьо (Ракитич - 71'), Видал (Роберто - 76'), Денис Суарес, Арнаис (Дембеле - 72')