Барселона победи Реал Сосиедад с 4:2 в атрактивен двубой от 20-ия кръг на испанската Ла Лига, игран стадион "Аноета".

Футболистите на треньора Ернесто Валверде стигнаха до пълен обрат, след като успяха да наваксат изоставане от два гола.

След тази победа Барса продължава да лети на върха в класирането с актив от 51 точки, с 9 повече от втория Атлетико Мадрид. Kаталунците вече имат преднина от 19 пункта пред кръвния съперник Реал Мадрид.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Tk5-fhnDvl0" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по мечтан начин за домакините, които още в 11-ата минута поведоха в резултата. Чаби Прието демонстрира чудесна техника и центрира в наказателното поле, където да Силва Вилиан Жозе се оказа на правилното място и успя да отбележи. Нападателят отклони топката в горния ляв ъгъл и тя се отби от гредата по пътя си към мрежата.

Четири минути по-късно Паулиньо пропусна добра възможност да изравни. Бразилецът  се включи добре в наказателното поле и шутира към вратата, но топката бе блокирана от Раул Навас, който се хвърли геройски на шпагат.

В 28-ата минута отмениха гол на домакините. Иван Ракитич се опита да финтира на дъгата на своето наказателно поле и загуби топката. Съдията Омар Гонсалес отсъди фаул, какъвто нямаше, а секунда по-късно топката беше в мрежата на каталунците след шут на Силва Вилиан Жозе и рикошет.

Все пак в 34-ата минута Реал Сосиедад удвои преднината си. Хуанми пое топката в наказателното поле и отправи удар. Кълбото се отклони и мина покрай Марк-Андре тер Стеген.

В 39-ата минута гостите върнаха едно попадение. Луис Суарес проби в наказателното поле и постави топката на тепсия за Паулиньо, който от трудна позиция отбеляза със завършващ удар отблизо. При този резултат приключи и първото полувреме.

През втората част опасните ситуации се редуваха пред двете врати. В 47-ата минута Серхио Каналес се промъкна на дрибъл до границата на наказателното поле на каталунците и шутира към долния ляв ъгъл, но Тер Стеген се справи също толкова добре със спасяването.

В 50-ата минута Барса успя да изравни. Лионел Меси подаде хитро към Луис Суарес на границата на наказателното поле и той намери горния десен ъгъл на вратата с великолепен фалцов удар.

В 68-ата минута Серхио Каналес центрира опасно топката в наказателното поле, но Томас Вермален внимаваше и успя да я изчисти.

В 71-ата минута Барселона стигна до пълен обрат. Отново Суарес бе герой за каталунците, след като засече подаване в наказателното поле и технично шутира към левия ъгъл.

Три минути по-късно домакините се опитаха да отвърнат на удара. Алваро Одриосола стреля от воле на границата на наказателното поле след рикошет. Великолепният му шут накара Тер Стеген да се хвърли отчаяно, но топката прелетя точно над напречната греда.

В 85-ата минута Меси оформи крайния резултат. Аржентинецът отбеляза красив гол от пряк свободен удар, завъртйки майсторски топката в горния ляв ъгъл на вратата.

Реал Сосиедад - Барселона 2:4

Голмайстори: Силва Вилиан Жозе (11), Хуанми (31), Паулиньо (39), Луис Суарес (50, 71), Лионел Меси (85)

Реал Сосиедад: Рули, Одриосола, Йоренте, Навас, Родригес, Прието (Янузай 79'), Ияраменди, Зурутуза (Елорса 56'), Каналес, Хуанми (Оярзасабал 59'), В. Жозе
Треньор: Еусебио Сакристан

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Пике, Вермален, Алба, Бускетс, Паулиньо (Дембеле 65'), Ракитич, Гомеш (Дин 80'), Меси, Л. Суарес (Д. Суарес 90')
Треньор: Ернесто Валверде