Барселона победи Валенсия с 2:0 и с общ резултат 3:0 от двата двубоя се класира за пета поредна година за финала за Купата на Краля.

Филипе Коутиньо отбеляза дебоютния си гол и даде аванс на гостите в 49-ата минута, а Иван Ракитич приключи интригата в 82-ата. Новото попълнение Йери Мина пък записа първи минути с екипа на каталунците.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xxgnwW61Un0" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с лек превес за гостите и още в 9-ата минута Лионел Меси бе близо до гола след добро изпълнение на пряк свободен удар, но вратарят Хауме Доменех се намеси блестящо и изби топката.

В 14-ата минута Валенсия също пропусна добра възможност. Родриго се извиси над всички, за да засече прехвърлящо подаване около точката на дузпата, но топката нацели напречната греда.

В следващите минути двата отбора се опитваха да излъжат противниковата защита, но до опасно положение така и не се стигаше.
В 43-ата минута Лионел Меси отправи опасно подаване в наказателното поле, но съперниковата защита беше добре подготвена и пресече топката.

Секунди преди края на първото полувреме Жофроа Кондогбия се възползва от свободното пространство и отправи опасен изстрел към вратата, но за негов лош късмет топката мина на сантиметри от гредата.

През втората част Барса откри резутата. В 49-ата минута Филипе Коутиньо отбеляза дебютния си гол за каталунците, след като засече остро центриране на Луис Суарес - 0:1.

Пет минути по-късно уругваецът можеше да удвои преднината на "блаугранас". Суарес овладя подаване в наказателното поле и стреля към вратата, но топката мина много встрани от дясната греда.

В 66-ата минута Симоне Дзадза достави великолепно центриране в наказателното поле. Хосе Гая успя да го засече, но ударът му с глава от центъра на пеналтерията премина малко над напречната греда.

В 70-ата минута Иван Ракитич реши да шутира от средно разстояние, след като рикоширала топка попадна на пътя му, но хърватинът загуби равновесие и топката впоследствие премина твърде встрани от лявата греда.

74-ата минута Хосе Гая връхлетя върху неадресиран пас в наказателното поле и нанесе страхотен удар към вратата. Яспер Силесен обаче показа котешки рефлекс и направи брилянтно спасяване от близко разстояние.

В 82-ата минута Иван Ракитич направи резултата 2:0 в полза на Барса. Хърватинът се възползва от добро подаване на Суарез и прати хладнокръвно топката във вратата.

Валенсия - Барселона 0:2

Голмайстори: Филипе Коутиньо (49), Иван Ракитич (82)

Валенсия: Доменех, Монтоя, Габриел, Гарай (Везо 71'), Гая, Коклен (Торал 55'), Парехо, Кондогбия, Родриго (Солер 55'), Вието, Дзадза
Треньор: Марселиньо Гарсия Торал

Барселона: Силесен, Роберто, Пике, Юмтити, Алба, Гомеш (Коутиньо 46'), Ракитич, Бускетс, Иниеста (Паулиньо 65'), Меси, Суарес
Треньор: Ернесто Валверде