Мадридският вестник "Марка" продължава да анализира в детайли изпълнението на Лионел Меси от фаул срещу Атлетико Мадрид, което навярно ще се окаже златно в борбата за титлата в Ла Лига.
Както е известно, Бълхата препарира вратаря на "дюшекчиите" Ян Облак от пряк свободен удар в 26-ата минута на дербито в неделя и изстреля Барса на осем точки пред столичани на върха в таблицата, реализирайки юбилейния си гол №600 в кариерата.
Лео наниза гол от фаул в трети пореден кръг, постигайки нещо невиждано до момента. Вчера изданието изчисли, че той си е помогнал с хитрост, дърпайки топката по-назад от стената с цел създаване на правилната траектория.
Сега "Марка" разкрива и ролята на съотборниците на Меси при гола. Серхио Бускетс, Иван Ракитич и Жерард Пике умишлено се вклиняват в стената по две причини. Те не само я разкъсват, но и затрудняват видимостта на вратаря Облак.
"Не го оставяй да вижда топката" е фразата, повторена цели три пъти от играчите на Барса един към друг по адрес на стража. Очевидно в техните усилия има логика, защото секунди по-късно Меси завъртя топката над стената и намери горния десен ъгъл.
От далечната камера се вижда, че Облак успява да фокусира полета на топка едва тогава, когато тя е преминала стената пред него.









В затвора във Варна задържаха петима служители от охраната в ареста
Гроздан Караджов: Правителственият самолет "Фалкон" отива на търг
Турция спря Испания, Шотландия е за първи път на световно този век
След акция: Задържаха петима служители от охранителния състав на ареста във Варна
Пари за общини, наредби, закони - какво ще решава Министерският съвет днес
Lancia се завръща в световния рали-шампионат
Първото AMG, напълно независимо от Mercedes, няма да има ДВГ
Hyundai показа конкурент на Land Cruiser
Малък китайски SUV е новото оръжие на Stellantis в Европа
Арман Царукян: Нямам проблеми с никого – среща с Илия Топурия би била учтива
Арман Царукян и Дан Хукър с първа битка на погледи преди сблъсъка им в Катар
Кай Кара-Франс излиза в едногодишна пауза, доброволно се отписва от антидопинговия контрол на UFC
Фьодор Емеляненко коментира победата на Ислам Махачев
Ацинарен аденокарцином на простатата – най-честата форма на рак на простатата
Ендорфините ни помагат да се справим с болката и стреса
Карфиолът предпазва от рак и помага при отслабване
Балканска нефропатия – ендемично заболяване водещо до бъбречна недостатъчност
Коментари
Напиши коментар15:12 | 7 мар 2018 г.
14:52 | 7 мар 2018 г.
14:31 | 7 мар 2018 г.
14:24 | 7 мар 2018 г.
14:01 | 7 мар 2018 г.
14:01 | 7 мар 2018 г.
13:58 | 7 мар 2018 г.
13:49 | 7 мар 2018 г.
Напиши коментар