Испания постигна впечатляваща победа над Аржентина с 6:1 в контрола играна на стадиона на Атлетико „Уанда Метрополитано” в Мадрид и отново стряска с представянето си.

Ла Фурия демонстрира отлична игра, като Иско се отчете с хеттрик, а това бе 18-и пореден мач за отбора без поражение под ръководството на Жулен Лопетеги.

Лео Меси не игра за Гаучосите заради контузия и може би е останал доволен от това. Това е една от най-тежките загуби в историята на Аржентина, след като на два пъти по-рано Аржентина имаше загуби със същия резултат от Боливия (2009) и Чехословакия (1958), а на два пъти падна и с по 0:5 от Уругвай и Колумбия.

Испанците започнаха със силен състав, като сред играчите се открояваха Марко Асенсио и Диего Коста в нападението. За Аржентина очаквано липсваше Лео Меси, за когото в часовете преди мача стана ясно, че няма да играе. Вместо него започна Джовани ло Селсо от ПСЖ.

Домакините овладяха инициативата в началото, но без да могат да стигнат до добри ситуации. Жерард Пике пък бе освиркван всеки път, когато докоснеше топката.

Първата опасна ситуация в мача бе за гостите, след като в 8-ата минута Меса центрира много добре и Гонсало Игуаин остана на чиста позиция. Той трябваше да преодолее само Де Хеа, но прати топката над гредата.

Много сериозен пропуск, който струва скъпо, защото в 12-ата минута домакините вкараха. Пресата на Ла Фурия им донесе успех, Иниеста подаде към Асенсио, който пък изведе Диего Коста. Ромеро се хвърли в краката му, получи се сблъсък между двамата, но топката все пак се оказа в мрежата на Аржентина.

Темпото беше доста високо и след гола мачът стана още по-интересен. Вратарят на гостите Ромеро обаче трябваше да бъде заменен от Вили Кабайеро, който обаче също бе преодолян и получи попадение, с което авансът на домакините стана 2:0.

Първо Алба стреля над вратата, преди в 27-ата минута Иско да отбележи отново. Асистент отново бе Асенсио, който намери съотборниска си в Реал пред вратата и той отбеляза отблизо. Гаучосите обаче успяха да върнат един гол и да върнат интригата в 39-ата минута, когато Николас Отаменди вкара с глава след центриране на Евер Банега, като при 2:1 дойде и почивката.

След нея обаче испанците обаче не оставиха съмнение в превъзходството си. В 52-ата минута Иско направи 3:1 след подаване на резервата Яго Аспас, а малко по-късно Тиаго Алкантара вкара за четвърти път след прецизен изстрел.

Последва добър период за Аржентина, като попадение на гостите бе отменено, след като реферът бе отсъдил по-рано нарушение. Ло Селсо прати свободен удар над целта, а след това Отаменди стреля в гредата.

След това домакините направиха резила на съперника пълен. Първо Яго Аспас преодоля излезлия напред Кабайеро, а веднага след това Иско оформи хеттрика си, след като Отаменди сбърка, Аспас напредна и подаде към халфа на Реал, който не пропусна.

В края се стигна и до сдръпване между играчите след няколко остри влизания, като аржентинците очаквано бяха изнервени от случилото се. Реферът показа жълти картони на Рохо и Павон, което обаче не промени нищо и Испания постигна великолепен успех, а резилът за Аржентина бе пълен.

Испания – Аржентина 6:1