Барселона и Реал Мадрид изиграха грандиозен мач на „Ноу Камп“, който завърши без победител – 2:2. „Ел Класико“ предизвика много емоции и още повече съдийски грешки, които в крайна сметка натежаха за равенството.

Каталунците поведоха чрез Луис Суарес (10), а Кристиано Роналдо изравни в 15-та, контузи се и бе заменен на полувремето. В края на първата част обаче Сержи Роберто получи директен червен картон, след като малко преди това Гарет Бейл бе пожален за ритник без топка по Самюел Юмтити.

През втората част Лионел Меси направи 2:1 в 52-та минута след спорна ситуация около Луис Суарес, а след това аржентинецът пропусна сам срещу Кейлор Навас. Гол на Суарес пък бе отменен заради засада, а Серхио Рамос бе пожален за втори жълт картон. Гарет Бейл изравни в 72-та минута, а малко след това гостите имаха сериозни претенции за дузпа срещу Марсело. В крайна сметка равенството позволи на Барселона да изпрати Андрес Иниеста в последното му 38-мо дерби срещу Реал Мадрид, а освен това каталунците продължават да са без загуба от началото на сезона.

Барса си осигури титлата още в миналия кръг и е далеч на върха с 87 точки, на 13 пред втория Атлетико Мадрид. Реал е трети със 72 точки и мач по-малко от „дюшекчиите“

Двата отбора изиграха невероятно първо полувреме и показаха на близо 98 хиляди на „Ноу Камп“ защо са смятани за най-добрите в света. Барселона започна по-добре срещата и още в 4-та минута Меси изведе Суарес на стрелкова позиция, но Варан успя да блокира удара му. Малко след това Кристиано Роналдо изскочи сам срещу Тер Стеген, но бе спрян със спорна засада.

Така се стигна до 10-та минута, в която Барселона поведе. Каталунците направиха страхотна атака, при която Сержи Роберто получи на скорост по дясното крило и центрира към далечната греда. Там Луис Суарес насочи много добре токата в далечния ъгъл и вкара за 1:0.

Реал отговори мигновено и след само 5 минути изравни. Тони Кроос центрира от лявото крило, Бензема свали топката с глава, а Роналдо на метри от голлинията се пребори с Жерард Пике и реализира за 1:1. Португалецът обаче получи травма по време на ситуацията и бе заменен на полувремето. Това бе 18-то гол на CR7 в „Ел Класико“, с което изравни най-резултатния играч на клуба в дербитата – Алфредо Ди Стефано (18). Единствено Лео Меси (25) има повече голове в най-чакания мач на Испания

Последваха силни минути за Реал, в които Кристиано стреля неточно с глава, а в 27-та минута португалецът пропусна сам срещу Тер Стеген. Минута по-късно CR7 стреля силно с левия крак покрай лявата греда.

Барса отговори със сериозен пропуск на Самюел Юмтити, а малко след това и Меси не успя да преодолее Кейлор Навас. В заключителните минути напрежението нарасна и главният рефер оцвети сериозно футболистите на двата отбора. Гарет Бейл обаче бе пожален за ритник без топка по Юмтити. Минута по-късно вече бе късно за Сержи Роберто, който се подаде на провокация на Марсело и го удари без топка. Защитникът на Барса получи червен картон в даденото продължение.

Второто полувреме предвещаваше да бъде много интересно и очакванията се оправдаха. Роналдо бе заменен от Марко Асенсио, а Барса стигна до нова преднина, въпреки че бе с човек по-малко. В 52-та минута Луис Суарес се пребори с Рафаел Варан в централната зона на терена, но нарушение не бе отсъдено. Топката стигна до Лео Меси, който финтира двама защитници на Реал и с кинжален удар по правата направи 2:1. Това бе гол №551 на Меси за Барса, докато Роналдо по-рано през вечерта вкара 499-то си попадение за Реал. Така общата сметка на двамата набъбна до 1000!

Барса продължаваше да контролира играта и малко след това гол на Луис Суарес бе отменен заради засада. Сантиметри пък не стигнаха на Паулиньо след още 2 минути да направи 3:1. Малко след това и Серхио Рамос бе пожален, след като капитанът на Реал вече имаше един жълт картон и извърши тактическо нарушение срещу Иван Ракитич при бърза контраатака. Реферът Ернандес обаче не посмя да извади втори картон на Рамос.

Реал натисна, а каталунците изчакваха да наранят противника си с бързи контраатаки. При една от тях в 70-та минута Меси остана сам срещу Кейлор Навас и стреля по диагонала. Вратарят на Реал показа блестящ рефлекс и изби в ъглов удар.

Малко след това Меси съжаляваше жестоко, защото Реал изравни. Марко Асенсио пусна превъзходен пас на Гарет Бейл на границата на наказателното поле. Уелсецът стреля фалцово с левия крак и не остави шансове на Тер Стеген – 2:2.

В 75-та минута Реал поиска дузпа за нарушение на Жорди Алба срещу Марсело, а реферът не трепна отново. Мадридистите протестираха за наказателен удар, а каталунците за жълт картон за симулация. Защитникът все пак получи официалното предупреждение секунди по-късно при продължилите дискусии с рефера. В 82-та минута удар на Меси мина на сантиметри от страничната греда, а малко след това нов шут на аржентинеца бе спасен от Навас.

Барселона – Реал Мадрид 2:2

1:0 Луис Суарес 10‘

1:1 Кристиано Роналдо 15‘

2:1 Лионел Меси 52‘

2:2 Гарет Бейл 72‘

Барселона: Тер Стеген, Сержи Роберто, Пике, Юмтити, Алба, Коутиньо (46 – Семедо), Ракитич, Бускетс, Иниеста (58 – Паулиньо), Меси, Луис Суарес (90 – Алкасер)

Реал Мадрид: Навас; Начо (68 – Васкес), Варан, Рамос, Марсело, Модрич, Каземиро, Кроос (84 – Ковачич), Бейл, Бензема, Роналдо (46 – Асенсио)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Nsj2WOJ6vM8" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>