Първенецът на Испания Барселона започна с победа участието си на турнира "International Champiobs Cup", надвивайки вечния кандидат за слава Тотнъм след изпълнение на дузпи на "Роуз Боул" в Калифорния.

Двата тима предложиха доста атрактивен футбол и зарадваха зрителите по трибуните с равенство 2:2 в редовното време, като "блаугранас" дръпнаха с два чисти гола още преди изтичането на половин час игра. Точни бяха Мунир Ел Хаддади в 15-ата минута и новото попълнение Артур.

"Шпорите" обаче изравниха в рамките на две минути през второто полувреме след изключително груби грешки в отбраната на каталунския гигант. Първо южнокорейският национал Хюн-Мин Сон намали пасива на лондончани в 73-ата минута, а малко след това Нкуду изравни.

Логично се стигна до изпълнение на дузпи, където младите таланти на Барса показаха по-здрави нерви и бяха безпогрешни при петте си изпълнения, докато Антъни Георгиу не успя да преодолее Яспер Силесен от бялата точка и така с 5:3 победата отиде на сметката на испанците.