Испанският шампион Барселона разкри плановете си за реконструкция на стадиона си "Ноу Камп". Това се случи на годишната среща на борда на директорите. Каталунците от години обсъждат модернизирането на легендарното съоръжение, а това ще стане посредством проекта Espai Barca.
След модернизацията "Ноу Камп" ще трябва да има 105 хиляди места вместо досегашния капацитет от 99 хиляди души. Освен това ще се изгради козирка върху всички сектори, а не както е в момента едва една четвърт от местата да са покрити.
Строителните дейности могат да започнат след края на настоящия сезон и да продължат три години. Това обаче няма да влияе на отбора, който ще може да играе домакинските си мачове на "Ноу Камп", докато трае реконструкцията.
Новият вид на стадиона трябва да бъде готов през 2022 г., а цената е около 360 милиона евро. Освен това Барселона ще построи и стадион "Йохан Кройф" в чест на легендарния футболист и треньор на клуба. На него ще играят мачовете си юношите и футболистите от втория отбор, отбелязва "Дневник". Стадион "Йохан Кройф" ще бъде в пределите на комплекса "Жоан Гампер". Той ще бъде открит през 2019 г.
Освен представянето на проектите президентът на Барселона Хосеп Мария Бартомеу отчете положителните резултати на клуба. "По средата на моя мандат Барселона е по-силен, стабилен и грижещ се от всякога. Целта е занапред да продължаваме да се движим във възходяща линия и да сме все по-иновативни".
ESPAI BARÇA
— FC Barcelona (@FCBarcelona) 20 октомври 2018 г.
Where dreams are bigger pic.twitter.com/0uMq9VS8fq







Земята е под влияние на силна магнитна буря до петък
Захарова към Зеленски: Издай указ за спиране на атаките и ползвай гадател
"Лудогорец" спаси точката срещу "Левски" и съхрани шансовете за второто място
Делото "Матю Пери": Дилър на кетамин отива в затвора за две години
9 знака, че флиртът му е стил на общуване
Защо американските ВВС пенсионират комуникационния си самолет E-11A?
Шампионите от Левски изпуснаха Лудогорец в Разград
Учени унищожиха COVID и грипни вируси чрез звукови вълни
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Георги Мърков-младши е европейски шампион!
Бруно Газани се изправя срещу Айсам Чадид в първия етап на SENSHI Grand Prix
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар08:54 | 22 окт 2018 г.
20:54 | 20 окт 2018 г.
20:38 | 20 окт 2018 г.
Напиши коментар