Барселона победи Леонеса с 1:0 в много скучен мач от 1/16-финалите за Купата на Краля, игран на стадион "Рейно де Леон".

Треньорът Ернесто Валверде заложи на доста експериментален състав, залагайки почти изцяло на футболисти, които рядко получават възможности за изява.

Те обаче не впечатлиха по никакъв начин, но все пак стигнаха до успеха с гол на Клеман Ленгле в добавеното време на срещата. Реваншът на "Камп Ноу" ще бъде на 5 декември.

Гостите поеха инициативата още след първия съдийски сигнал, но така и не успяваха да стигнат до нещо по-опасно пред противниковата врата, което позволи на Леонеса стресне шампионите в 12-ата минута. Нелсон Семедо загуби пред наказателното си поле и Хорхе Ортис Мендоса отправи хубав удар по диагонала. Вратарят Яспер Силесен обаче внимаваше и спаси.

В следващите минути каталунците владееха повече топката в търсене на попадение, но въпреки неуморните опити на Усман Дембеле и Мунир Ел Хадади, опасните ситуации пред вратаря Палатси липсваха.

Като за капак на всичко треньорът Ернесто Валверде трябваше да извърши принудителна смяна, тъй като наскоро възстановилият се от контузия Сержи Сампер отново получи травма. Така първото полувреме завърши без голове.

През средата на втората част Усман Дембеле и Хосе Луис Гарсия Перес привлякоха вниманието на зрителите с изпълнение на пряк свободни удари. Първо френският национал не успя да уцели вратата след тупалка от далечно разстояние, а малко по-късно халфът на домакините шутира, но Яспер Силесен улови.

Първият точен шут за Барселона стана факт в 71-ата минута. Карлес Аленя се възползва от свободното пространство пред себе си и нанесе слаб изстрел на метър от наказателното поле, който бе с лекота отразен от Палатси.

В 76-ата минута Саул Гонсалес посрещна отбита топка извън наказателното поле и опита да преодолее вратаря, насочвайки изстрела си под напречната греда. Силесен обаче показва класа и изби.

Десет минути по-късно Мунир Ел Хадади не успя да запази хладнокръвие и пропиля златен шанс да отбележи от наказателното поле, след като прати топката над напречната греда.

В добавеното време на срещата резервата Клеман Ленгле донесе победата на каталунците. Центрирана топка от пряк свободен удар стигна до защитника, който успя да прати кълбото зад голлинията.

Леонеса - Барселона 0:1

Голмайстор: Клеман Ленгле (90+1')

Леонеса: Палатси, Гонсалес (Алонсо 78'), Ничо, Гаридо, Бернал, Маркос, Ромеро (Мартинес 60'), Белтран, Перес (Ромеро 69'), Мендоса, Аридане
Треньор: Виктор Сеа

Барселона: Силесен, Семедо, Куенка (Ленгле 61'), Мовия, Миранда, Сампер (Аленя 34'), Д. Суарес, Видал, Малком (Артур 80'), Дембеле, Мунир
Треньор: Ернесто Валверде