Серията на Марк-Андре тер Стеген без допуснат гол спря на 410 минути след снощната победа на Барселона с 2:1 над Хетафе.

Германският национал се намираше в страхотна поредица от "сухи мрежи", но нападателят на мадридчани Хайме Мата превзе вратата му в края на първото полувреме от близко разстояние.

Преди това тер Стеген не бе допускал попадение във вратата си в четири поредни кръга в Ла Лига, отказвайки стрелците на Виляреал, Еспаньол, Леванте и Селта Виго.

За последно тер Стеген бе капитулирал през ноември миналата година, в мача срещу ПСВ Айндховен в Шампионската лига. Барса пък допусна гол №20 в 18 шампионатни мача, но вече води с пет пункта на върха и с цели 10 на закъсалия европейски първенец Реал Мадрид.