Барселона стигна до трудна победа над Леганес с 3:1 в двубой от 20-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Напук на резултата и пред изненадващо малко зрители по трибуните, футболистите на треньора Ернесто Валверде срещнаха сериозни проблеми срещу гостите, които определено не бяха дошли с нагласата да загубят. Каталунците поведоха в 32-ата минута, чрез Усман Дембеле.

В началото на втората част Мартин Брайтвайте изравни. Като за капак на всичко, на треньора Ернесто Валверде му се наложи да направи принудителна смяна, след като Дембеле падна лошо и получи травма на глезена. Все пак Луис Суарес издебна момента и даде аванс за тима си. В добавеното време на срещата Лионел Меси оформи крайния резултат.

Така Барса продължава да бъде необезпокояван лидер в класирането с актив от 46 точки, с 5 повече от втория Атлетико Мадрид и 10 от кръвния враг Реал. Леганес е 16-и с 22 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/TdgvJ9s0JCM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Гостите започнаха доста агресивно, налагайки дълбока преса и остри единоборства, с което значително затртудниха каталунците в изнасянето на топката в предни позиции.

Все пак в 9-ата минута Усман Дембеле успя да пробие, благодарение на страхотното си ускорение. Французинът надбяга двама, нахлу в наказателното поле, където върна топката към точката на дузпата, но там нямаше негов съотборник. Топката обаче стигна до Фелипе Коутиньо и той стреля, но много неточно.

В 21-ата минута Юсеф Ен Несири проби опасно в наказателното поле на каталунците. Футболистът обаче отправи нещо средно между удар и центриране, което не даде никакъв резултат.

Шест минути по-късно Луис Суарес насочи добре своето изпълнение от пряк свободен удар, но разстоянието бе твърде голямо и вратарят Куеяр имаше необходимото време да се придвижи и хвана топката. Лесно спасяване.

В 32-ата минута прекрасна контраатака на Барса завърши с подаване на Жорди Алба отляво към точката на дузпата, където Дембеле само с едно докосване насочи топката неспасяемо по земя към левия ъгъл на вратата. Кълбото се удари в гредата и влезе - 1:0.

В 41-ата минута Луис Суарес се свлече на земята по нелеп начин след съприкосновение в наказателното поле с Куеяр. Съдията Бургос Бенгоечеа използва системата VAR и прецени, че няма дузпа. Така първото полувреме приключи без повече голове.

През втората част домакините леко вдигнаха темпото и това даде резултат в 48-ата минута. Прекрасна комбинация между Коутиньо и Дембеле завърши с удар на бразилеца, който обаче мина над напречната греда.

В 57-ата минута Леганес изравни. Юсеф Ен Несири проби мощно отясно и подаде към непокрития Мартин Брайтвайте, който от близко разстояние разпечата вратата на Марк-Андре тер Стеген.

В 71-ата минута Барса отново поведе. Влезлият като резерва Лионел Меси отправи великолепен удар на метър от границата на наказателното поле. Вратарят Куеяр направи превъзходно спасяване и изби топката, но тя остана в игра и Луис Суарес я прати във вратата. При добавката на уругваеца остана съмнение за нарушение срещу стража на Леганес.

В 79-ата минута Суарес шутира атрактивно от воле от близко разстояние, но вратарят Куеяр отново показа класа и спаси по великолепен начин.

В добавеното време на срещата Лионел Меси оформи крайния резултат след поредното си добро двойно подаване с Жорди Алба.

Барселона - Леганес 3:1

Голмайстори: Усман Дембеле (32'), Мартин Брайтвайте (57') Луис Суарес (71') Лионел Меси (90+2')

Барселона: Тер Стеген, Роберто, Пике, Вермален, Алба, Бускетс, Аленя (Меси 64'), Артур (Ракитич 64'), Дембеле (Малкъм 69'), Коутиньо, Суарес
Треньор: Ернесто Валверде

Леганес: Куеяр, Тарин, Омеруо, Сиовас, Ниом, Весга (Гони 86'), Ресио, Силва, Оскар (Ел Жар 86'), Ен Несири, Брайтвайте (Сантос 78')
Треньор: Маурисио Пелегрино