Аржентина допусна загуба от Венецуела с 1:3 в приятелска среща, играна на стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид.

При завръщането на суперзвездата Лионел Меси в редиците на гаучосите, двата отбора спретната здрав мач, който бе изпълнен с интересни положения. Символичните гости откриха резултата, благодарение на Хосе Рондон (6'). В края на първото полувреме Йон Мурийо (44') удвои преднината за Венецуела.

През втората част аржентинците вдигнаха темпото и Лаутаро Мартинес (60') върна едно попадение. Надеждите на гаучосите бяха убити от Джозеф Мартинес (76'), който се разписа след изпълнение на дузпа.

Така Меси за пореден път преглътна горчивата глътка на загубата. По време на неговото отсъствие южноамериканците записаха 4 победи, 1 равенство и 1 загуба. Победите бяха срещу Гватемала, Ирак, Мексико и… отново Мексико. Ремито бе с Колумбия. Пораженията – от Бразилия и тази вечер от Венецуела.

Двубоят започна по прекрасен начин за символичните гости, които поведоха в резултата още в 6-ата минута. Хосе Рондон бе изведен по прекрасен начин и от воле не остави никакви шансове на вратаря Франко Армани.

Четири минути по-късно Лионел Меси имаше добра възможност да изравни. Аржентинецът отправи изстрел от пряк свободен удар. Стражът на Венецуела Юлкер Фаринес обаче изби в ъглов удар.

В 31-ата минута Лаутаро Мартинес опита да се възползва от прехвърлящо центриране, отигравайки с глава към левия ъгъл. Фаринес обаче демонстрира прекрасен рефлекс и спаси.

В 36-ата минута Дарвин Мачис полуи хитро извеждащо подаване и отправи изстрел, който бе насочен към долния ляв ъгъл. Армани обаче показа класа и отрази удара на офанзивния футболист.

В 44-ата минута символичните гости нанесоха своя втори удар. Йон Мурийо получи топката и отправи страхотен диагонален изстрел, който не остави шансове на Армани - 0:2. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част треньорът на Аржентина Лионел Скалони направи три бързи смени, целейки подобрение на играта на гаучосите в офанзивен план. Това даде резултат в 60-ата минута. Лаутаро Мартинес получи добро извеждащо подаване в пеналтерията и с едно докосване прати топката във вратата 1:2.

Попадението даде криле на домакините и те се втурнаха в търсене на равенството. В 70-ата минута Джовани Ло Селсо получи топката и стреля от дъгата на наказателното поле. Кълбото обаче мина много встрани от лявата греда.

В 75-ата минута футболистите на Аржентина получиха правото да изпълнят дуапа, след като Хуан Фойт игра непозволено в наказателното поле. Резервата Джозеф Мартинес бе точен от бялата точка след интересно изпълнение с нестандартен прескок преди удара.

В края на двубоя Меси отново направи добър опит да се разпише от пряк свободен удар. Топката обаче мина малко над напречната греда.

Аржентина - Венецуела 1:3

Голмайстори: Хосе Рондон (6'), Йон Мурийо (44'), Лаутаро Мартинес (60'), Джозеф Мартинес (76'д.)

Аржентина: Армани, Меркадо (Канеман 46'), Фойт, Лис. Мартинес (Бланко 46'), Паредес, Ло Селсо (Перейра 78'), Монтиел, Таяфико, Г. Мартинес (Суарес 46'), Меси, Л. Мартинес (Бенедето 70')
Селекционер: Лионел Скалони

Венецуела: Фаринес, Росалес (Аристигуета 89'), Виянуева, Осорио, Ернандес, Ринкон, Ерера (Мартинес 64'), Морено, Мачис (Хуанпи 79'), Мурийо, Рондон (Дж. Мартинес 72')
Селекционер: Рафаел Дудамел