Барселона победи Атлетико Мадрид с 2:0 в двубой от 31-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу".

Каталунците контролираха случващото се на терена, но трудно стигаха до опасности пред вратата на Ян Облак, благодарение на добре подредената защита на "дюшекчиите". В 28-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Диего Коща получи директен червен картон, но и това не помогна на домакините да поведат в резултата и първото полувреме завърши при нулево равенство.

През втората част Барселона пое изцяло инициативата и Луис Суарес успя да зарадва всичките 92 453 зрители на стадиона в 85-ата минута. Секунди след това Лионел Меси показа класата си и оформи крайния резултат

Така Барса крачи устремено към нова титла в първеството, като вече има на сметката си 73 точки, с 11 повече от втория Атлетико.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/NS3DyDtEcnM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна с лек натиск на домакините, които, обаче, трудно стигаха до вратата на Ян Облак. Все пак това се случи в 14-ата минута, когато Лионел Меси традиционно изведе Жорди Алба в стрелкова позиция. Защитникът прехвърли вратаря на Атлетико, но топката се удари в лявата греда.

В 20-ата минута Антоан Гризман получи добро подаване по десния фланг. Французинът видя пролука за удар, но с него не успя да затрудни Марк-Андре тер Стеген.

В 23-ата минута Меси бе близо до ново попадение от пряк свободен удар. Изстрелът на аржентинеца бе малко по-силен, отколкото трябваше и топката мина на около метър над напречната греда.

Пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Диего Коща получи директен червен картон, заради реплика към съдията. Нападателят пледираше разпалено за нарушение срещу него от страна на Жорди Алба.

Въпреки численото превъзходство, домакините трудно стигаха до опасности пред вратата на "дюшекчиите" и първото полувреме завърши при нулево равенство.

През втората част численото превъзходство си каза думата и футболистите на Барселона не спираха да създават работа на защитата на Атлеико. В 63-ата минута Луис Суарес получи добро подаване и се озова очи в очи с вратаря, шутирайки по земя към левия ъгъл. Ян Облак обаче внимаваше и реагира с котешки рефлекс, за да отрази опита му.

В 70-ата минута Малком овладя отскочила топка в наказателното поле и опита обещаващ удар. Топката отиваше в десния ъгъл, но Облак отново показа класа и реагира с невероятно спасяване.

В 85-ата минута Барса разпечата вратата на Облак. Луис Суарес получи топката и с техничен удар от границата на наказателното поле откри резултата - 1:0.

Само минута по-късно каталунците нанесоха своя втори удар. Лионел Меси демострира класата си с индивидуална изява, която матира защитата на гостите и оформи крайния резултат.

Барселона - Атлетико Мадрид 2:0

Голмайстори: Луис Суарес (85'), Лионел Меси (87')

Барселона: Тер Стеген, Сержи Роберто (Семедо 85'), Пике, Лангле, Алба, Ракитич, Бускетс, Видал (Малком 63'), Коутиньо (Аленя 80'), Меси, Суарес
Треньор: Ернесто Валверде

Атлетико: Облак, Ариас (Кореа 35'), Хименес, Годин, Филипе Луиш (Мората 58'), Коке, Томас, Родриго (Хуанфран 89'), Саул, Гризман, Коща
Треньор: Диего Симеоне