Барселона завърши сезона в Ла Лига с реми срещу Ейбар 2:2 в среща от последния 38-и кръг на Примера дивисион.

След този мач каталунците финишираха като лидери с 87 точки, докато домакините завършиха на 12-ата позиция с 47 точки.

Кукурела откри за Ейбар в 20-ата минута, а в 31-ата и 32-ата с два гола Меси направи обрата в мача пълен.

Де Блазис оформи крайния резултат в продължението на първото полувреме, а след почивката нямаше повече голове.

Срещата започна с добро темпо, като и двата тима създадоха опасни атаки през първите няколко минути.

В 20-ата минута Кукурела даде аванс на домакините след прекрасен удар от малък ъгъл, който мина под плонжа на стража, на каталунците.

Все пак обаче гостите се съвзеха бързо и в 31-ата минута Меси изравни. Видях изведе прекрасно аржентинеца, който от много малък ъгъл технично пусна топката покрай вратаря и тя влезе в противниковата мрежа.

Броени секунди след това той бе изведен технично от Ракитич сам срещу вратаря и успя да го прехвърли елегантно, за да обърне развоя на мача.

В самия край на полувремето обаче Де Блазис изравни за домакините, след като бе видял, че стража на Барса е излязъл пред вратарското си поле и с хубав прехвърлящ удар от над 20 метра не му остави шансове да реагира.

Второто полувреме започна също с добро темпо и в 53-ата минута домакините бяха на косъм да направят пълен обрат, но Силесен направи страхотно спасяване след удар на Енрих.

Съвсем резонно през следващите минути темпото на игра поспадна и на терена нямаше положения пред двете врати.

В 82-ата минута Кукурела, който вкара първия гол за домакините, пропусна още един чист шанс, а до самия край нямаше повече голове.

ЕЙБАР - БАРСЕЛОНА 2:2
1:0 Кукурела 20