Антоан Гризман се позабавлява и вкара първите си два гола за Барселона при победата на каталунците с 5:2 у дома над Бетис. Успехът бе задължителен за тима на Ернесто Валверде, който започна сезона в Ла Лига с поражение 0:1 от Атлетик Билбао преди седмица.

Гостите от Севиля поведоха изненадващо след гол на новото попълнение Набил Фекир (15), но Гризман пое шоуто в своите ръце. Французинът изравни в 41-та минута, а в 50-та направи обрат. И в двата случая след пасове на Сержи Роберто. След това играта на Барса потръгна и след голове на Карлес Перес (56), Жорди Алба (60) и Артуро Видал (77) нещата станаха сложни за Бетис. В 79-та Лорен намали за крайното 5:2.

Големите звезди на Барса Лионел Меси и Луис Суарес изгледаха срещата от трибуните, а титулярният състав на Ернесто Валверде бе доста интересен и заради отсъствието на Усман Дембеле.

Двубоят на “Ноу Камп” започна доста неочаквано, след като още в 15-та минута Бетис поведе. Набил Фекир бе изведен зад защитата на домакините и с хубав удар по тревата прониза Тер Стеген за 1:0.

Очаквано, последва отговорът на каталунците, но изравнителният гол падна чак в 41-та минута. Сержи Роберто пусна пас като по конец зад защитата на севилци към Гризман, който засече топката в мрежата за 1:1. До края на първата част Рафиня можеше да вкара и втори гол за домакините, но не успя да засече топката от страхотна позиция.

Гол все пак падна 5 минути след подновяването на играта. Антоан Гризман направи 2:1 след прекрасен гол по диагонала от двайсетина метра. Французинът получи с гръб към вратата, освободи си място за стрела и с прекрасно насочен удар по диагонала оформи дубъла си.

Попадението освободи психически хората на Валверде, които в следващите минута решиха всичко. Младият Карлес Перес вкара за 3:1 в 56-та минута с прекрасен удар с левачката от границата на наказателното поле. След още 4 минути и Жорди Алба успя да се разпише, след като успя да се освободи от засадата и технично пусна покрай вратаря за 5:1. Петият гол също не закъсня - вкара го Артуро Видал в 77-та минута, когато чилиецът получи прекрасно подаване от играча на мача Антоан Гризман и реализира с мощен удар в скобата.

Комфортната преднина позволи на Валверде да пусне в игра 16-годишният топ-талант Ансу Фати, който в 85-та минута можеше дори да се разпише. Ударът му обаче мина покрай гредата. Иначе в 80-та минута Лорен Морено вкара втори гол за Бетис след хубав изстрел от близо 25 метра.

Барселона - Бетис 5:2

0:1 Набил Фекир 15'

1:1 Антоан Гризман 41'

2:1 Антоан Гризман 50'

3:1 Карлес Перес 56'

4:1 Жорди Алба 60'

5:1 Артуро Видал 77'

5:2 Лорен Морено 80 '

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Ленгле, Алба, Бускетс (74 - Видал), Роберто, Де Йонг, Перес (78 - Фати), Рафиня (81 - Фирпо), Гризман

Бетис: Мартин, Емерсон, Бартра, Сидни, Алфонсо, Каналес (75 - Лайнес), Гуардадо (62 - Хоакин), Карвальо, Тейо (61 - Каптум), Фекир, Лорен

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/pd0ORuez-fM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>